Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

10 marca 2020 r.

Młodziutka, około 1,5 roczna Costa w typie ttb, niedawno trafiła pod naszą opiekę, i jak to zwykle bywa, nie wiemy skąd pochodzi ani jak wyglądało jej dotychczasowe życie, czy się zgubiła, czy została porzucona z premedytacją. Wiemy jednak na pewno, że jest bardzo wrażliwa na stres i delikatna emocjonalnie. Bardzo mocno przeżywała nową dla siebie sytuację, była rozedrgana, piszczała, jak małe dziecko, ze stresu nawet gorączkowała i przez chwilę myśleliśmy, że na coś choruje. Badania kliniczne to wykluczyły, zadbaliśmy więc o zapewnienie jej spokojnych i bezpiecznych warunków. Zamieszkała w hotelu dla psów, w którym zaczęła się stopniowo wyciszać i dochodzić do równowagi. Z czasem dała się poznać jako pies wesoły i energiczny, choć wymagający pewnego doświadczenia w bezpośrednim kontakcie. Costa lubi przebywać blisko ludzi, bardzo cieszy się na odwiedziny w hotelu, gdy przyjeżdżają do niej nasze wolontariuszki. Dla Costy szukamy domu bez małych dzieci, w spokojnej, cichej okolicy, nie nadaje się do bloku i życia na zatłoczonych osiedlach. Costa jest zdrowa, zaszczepiona oraz wysterylizowana. Jest małym psem, sięga pod kolano i waży 13 kg.

23 maja 2020 r.

Nasza bialutka miniaturka pożegnała się dzisiaj z nami i pojechała do nowego domu zostawiając za sobą stresy i rozterki związane z bezdomnością. Stwierdziła z uśmiechem, że co było, minęło i teraz liczy się już tylko przyszłość. A ta maluje się przed Costą, a właściwie teraz Bezą, w ciepłych barwach, bo trafiła pod opiekę troskliwych, życzliwych i zakochanych w niej ludzi, którzy zrobią, co trzeba, by uśmiech nie schodził z jej pyszczka. Dziękujemy za adopcję Bezy i życzymy wszystkiego najlepszego!

 

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)