Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

28 czerwca 2017

Elton jest młodziutkim i bardzo sympatycznym psem, który dotychczas nie miał zbyt wiele szczęścia w swoim życiu. W ciągu niespełna 1 roku na tym świecie zdążył zaznać głodu, przemocy, zastraszania i porzucenia. Złe doświadczenia z ludźmi spowodowały, że Elton jest dzisiaj psem dosyć nieufnym i bardzo ostrożnym w kontakcie z nowo poznanymi ludźmi. W jego oczach widać jednak zainteresowanie i chęć bycia blisko ludzi, potrzebuje po prostu więcej czasu, aby zaufać i poczuć się bezpiecznie. Nie ma natomiast żadnego problemu w kontaktach z psami, przy których czuje się bardzo dobrze i swobodnie, lubi ich towarzystwo i potrafi znaleźć wspólny język praktycznie z każdym. Widać, że Elton potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby w pełni się zrelaksować, otworzyć i pokazać światu swoją prawdziwą twarz, ale jego wesołe oczy zdradzają, że w gruncie rzeczy jest radosnym i towarzyskim chłopakiem. Mamy nadzieję, że szybko uda nam się znaleźć dla niego wymarzony dom, w którym poczuje się bezpieczny i kochany. Elton jest psem zdrowym, ma aktualne szczepienia i jest zabezpieczony przeciwko pasożytom zewnętrznym i wewnętrznym.

 

3 marca 2018

Eltonek zamieszkał w hotelu dla psów w spokojnej wiejskiej okolicy, w którym ma codzienną, profesjonalną opiekę, kontakt z ludźmi i psami, i możliwość normalnego funkcjonowania w oczekiwaniu na nowe życie. Po kilku miesiącach pod naszą opieką wiemy o naszym chłopaku już trochę więcej i wiemy, że najlepiej czuje się właśnie w cichym otoczeniu, z dala od miejskiego hałasu i zgiełku. Elton świetnie czuje się na spacerach, gdy ma możliwość węszenia, sprawdzania zakamarków i okazjonalnego kopania dziur, gdy może zapomnieć o całym świecie i zwyczajnie się zrelaksować. Trzymamy kciuki za to, że odpowiedni dla niego dom już niedługo pojawi się na horyzoncie!

 

12 września 2018

Czekamy cierpliwie wraz z Eltonem na moment, w którym odmieni się jego los i przeprowadzi się w końcu do swojego nowego domu. Jest pod naszą opieką już ponad rok i jak na razie nie udało nam się znaleźć dla niego nowych opiekunów, jednak nie poddajemy się i wierzymy, że wkrótce nam się to uda. Elton jest świetnym towarzyszem wędrówek po polach i łąkach, będzie fantastycznym psem dla ludzi spokojnych, ceniących uroki natury – czekamy na nich z utęsknieniem!

 

19 lutego 2019

Nasze starania wciąż pozostają bezskuteczne, ale Elton nie traci dobrego humoru i energii. Cały czas też zmienia się i otwiera, co mieliśmy okazję zaobserwować po jego przeprowadzce do nowego hotelu. Początkowy stres szybko ustąpił i nasz podopieczny w krótkim czasie poczuł się lepiej i zaprzyjaźnił się ze swoim nowym opiekunem. Elton niezmiennie lubi towarzystwo innych psów, z którymi chętnie spędza czas zarówno na spacerach, jak i podczas wspólnych zabaw. Na pewno może zamieszkać w domu z innymi psami, jednak jednym z warunków, aby to się stało jest to, że musimy się o takim domu dowiedzieć… Oby już niedługo…

 

6 sierpnia 2019

Lato w pełni i choć upalne do granic, to nie odbiera Eltonowi energii, a wręcz przeciwnie, wydaje się napełniać go dodatkową siłą i radością. Podziwiamy pozytywne nastawienie Eltona do sytuacji i wraz z nim spokojnie czekamy na to, aż przypisani mu ludzie w końcu znajdą go wśród tysięcy ogłoszeń. On sam pozostaje w świetnej kondycji, jest zdrowy i na nic nie narzeka.

9 lutego 2020

Wygląda na to, że metoda na nie narzekanie jest całkiem skuteczna, bo przyniosła od dawna oczekiwany skutek! Uśmiechnięty od ucha do ucha Elton w końcu znalazł swój dom! Celowo nie piszemy, że to dom nowy, bo jest on jego pierwszym w życiu, w młodości żył przecież na jakimś podwórku, był niechciany i źle traktowany, a kolejne lata spędził w hotelach dla psów, będąc jedną z wielu psich sierot nie mających swojej rodziny. Dziś jego sytuacja uległa nagłej, dobrej zmianie, a on sam jest pewnie równie zaskoczony, co my. Choć może nie, może wiedział, że ten dzień nadejdzie i dlatego tak cierpliwie czekał, zmieniając się w tym czasie na lepsze? Kto to może wiedzieć… Dziś Elton mieszka ze swoją rodziną, do towarzystwa ma dostojnego kota, jest kochany i traktowany wreszcie z należnym mu uczuciem i szacunkiem. Powiemy krótko: dziękujemy!

 

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: remik@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)