Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

26 stycznia 2020

Bardzo często zastanawiamy się nad tym po co ludzie w ogóle decydują się na życie z psami. Najczęściej tego typu myśli towarzyszą nam, gdy spotykamy się z psami niechcianymi, porzucanymi, zaniedbywanymi przez właścicieli, którzy z różnych przyczyn przestają zajmować się swoimi „pupilami”. Wiemy, że życie to nie bajka i że los nie dla wszystkich jest łaskawy, a w przypadku nagłych sytuacji, priorytety ulegają zmianom, ale dlaczego tak łatwo przychodzi ludziom pozbywanie się istot od siebie zależnych, ufających i potrzebujących naszej pomocy? To kwestia, której nie potrafimy rozstrzygnąć i nie pomaga nam w tym żadna z kolejnych historii, które przychodzi nam poznać. Podobnie jest w sytuacji Fiesty i Frania, dwóch sympatycznych psów które w ostatnich dniach trafiły pod opiekę naszej fundacji. Ich historia nie jest być może bardzo dramatyczna, psy nie zostały pobite, nie ucierpiały w wypadku komunikacyjnym, nie wpadły do studni, nic z tych rzeczy. To, co spotkało Fiestę i Frania to obojętność ze strony ludzi. Zostały po prostu odtrącone, porzucone niczym niepotrzebne przedmioty. Z dnia na dzień stały się niepotrzebne, w obliczu przeprowadzki nikt nie pomyślał o zabraniu psów ze sobą lub chociażby o zapewnieniu im należytej opieki na miejscu. Po co zaprzątać sobie tym głowę, to w końcu tylko psy… Tymczasem te psy myślą i czują, i bardzo przeżyły to, co je spotkało. Na szczęście mają siebie nawzajem i w tych trudnych chwilach wspierają się, jak mogą. Fiesta i Franio są bardzo ze sobą związane i widać, że lubią swoje towarzystwo i stanowią dla siebie oparcie. Fiesta (labradorka) ma ok. 10 lat, a Franio (kudłatek) ok 6. Oboje są bardzo łagodni i mili dla otoczenia, akceptują zarówno towarzystwo ludzi, jak i psów, mieszkali wcześniej z kotem i również nie powodowało to żadnych problemów z ich strony. Oba psy bardzo ładnie chodzą na smyczy, spacerowanie w ich towarzystwie to czysta przyjemność połączona z prawdziwym relaksem. Szukamy dla nich nowego domu, w którym zamieszkają w towarzystwie troskliwych i odpowiedzialnych ludzi, którzy zapewnią im godne życie, na jakie zawsze zasługiwały. Nie chcemy ich rozdzielać, bo wiemy, że to byłoby dla nich za dużo po ostatnich przejściach, stanowią zgrany duet, którego nie powinno się rozdzielać. Fiesta i Franio są zdrowi i gotowi do adopcji, mają książeczki zdrowia i aktualne szczepienia.

23 marca 2020

Widok zza krat wciąż towarzyszy parze naszych uroczych psów – Fiesta i Franio wciąż nie doczekali się dnia, w którym ktoś przygarnie ich do swojego domu. Po kilku tygodniach obserwacji ich zachowania doszliśmy do wniosku, że zmienimy strategię i spróbujemy znaleźć im domy osobno, choć początkowo zakładaliśmy inaczej. Myślimy jednak, że lepiej będzie im, gdy trafią pojedynczo do dobrych domów, niż gdy będą wspólnie dzielić więzienny los. Zarówno Fiesta, jak i Franio są pewnymi siebie, dorosłymi psami, świetnie sobie radzą na spacerach w towarzystwie innych psów i choć bardzo się lubią nie muszą być cały czas koło siebie. Mamy nadzieję, że niebawem ich los się odmieni i spotkają na swej ścieżce nowe, kochające rodziny.

5 kwietnia 2020

Nasz mały kudłaty przystojniaczek, podobnie do swojej koleżanki Fiesty, pożegnał się z nami i opuścił przytulisko, aby rozpocząć w końcu normalne życie u boku swojej nowej rodziny. Franio nie należy do nieśmiałych piesków, więc w nowe życie wszedł krokiem pewnym i z uśmiechem na twarzy, szybko odnajdując się w sytuacji i jeszcze szybciej zapominając o swojej niedoli. Z całego serca dziękujemy za przygarnięcie Frania i otoczenie go opieką!

 

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)