Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

20 lipca 2019

Mały Hipi jest od niedawna naszym nowym podopiecznym. Trafił do przytuliska bardzo przestraszony i zdezorientowany, i z trudem radził sobie ze stresem, jaki towarzyszył mu w tej nowej sytuacji. Przez chwilę mieliśmy nadzieję, że odbiorą go jego właściciele, jednak tak się nie stało. Pomimo deklaracji nie pojawili się po niego, pozostawiając go trzęsącego się ze strachu w przytuliskowym boksie. Nie wiemy nawet jak to skomentować, ale wiemy za to, że zrobimy wszystko, aby Hipi trafił do nowego, najlepszego z możliwych domu. Hipi coraz bardziej zaczyna ufać ludziom, chętnie wychodzi na spacery, podczas których uczymy go chodzenia na smyczy i staramy się sprawić, aby mógł zaznać chociaż odrobiny relaksu. Hipi zwraca uwagę na ludzi, podchodzi ufnie i prosi o pieszczoty, widać, że potrzebuje bliskości i czułości. Jego wiek oceniamy na około 2-3 lata, jest w dobrej kondycji fizycznej i nie ma problemów zdrowotnych. Szukamy dla niego dobrego domu, w którym będzie kochany, szanowany i traktowany z należną troską. 

20 grudnia 2019

Na dworze coraz zimniej a nasz malutki Hipi nadal tkwi w przytuliskowym boksie.. Co tydzień wychodzi z wolontariuszami na spacery i coraz lepiej chodzi na smyczy, ale widać, że samotność mu nie służy. Potrzebuje dużo uwagi i troski, w przytulisku bardzo ciężko mu się wyciszyć. Klatka zimą to nie miejsce dla żadnego psa, a co dopiero dla takiej kruszyny. Mamy nadzieję, że przed największymi mrozami Hipi trafi już na ciepłą kanapę.

19 lutego 2020

Niestety, małemu Hipiemu jak na razie nie jest pisane wylegiwać się na kanapie, ani wygrzewać się gdzieś w przytulnym domowym zaciszu. Szczęśliwie dla niego zima była w miarę łagodna i jakoś udało mu się zagrzebać głęboko w słomie wyścielającej jego budę. Ale nie o to przecież nam wszystkim chodzi… Hipi nie ma starać się jakoś przetrwać… Zasługuje, jak każdy inny pies, na dobry dom, w którym będzie szczęśliwy i swoim szczęściem obdaruje żyjących z nim ludzi. Wiosna to czas zmian, może ta nadchodząca wielkimi krokami piękna pora roku diametralnie zmieni życie naszego Hipiego? Mocno na to liczymy!

 

7 maja 2020

Nareszcie się udało! Udało się coś, na co powoli traciliśmy nadzieję i myśleliśmy, że już nigdy się nie wydarzy – Hipi pojechał do domu! Nie będziemy nawet liczyć ile nieudanych spotkań w sprawie jego adopcji odbyło się tej wiosny, bo znaczenie ma tylko to ostatnie, na które w końcu przyjechali odpowiedni ludzie, na których Hipi czekał od tak dawna. Nie gniewamy się, że tyle czasu im to zajęło, bo ważniejsze jest jednak to, że ostatecznie trafili na jego ogłoszenie i zdecydowali się go poznać. Potem było już z górki, a dziś Hipi powoli zapomina o swoich perypetiach. Z całego serca dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego!

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)