Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Podstawowe informacje:

Urodzona: ok. 2016 r.

Zdrowie:  wysterylizowana, zachipowana, odrobaczona, zaszczepiona, testy FIV/FeLV ujemne

Stosunek do ludzi: spokojna, bardzo przyjazna

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: na kilkudniową obecność w domu 3 szalonych szczeniaków zareagowała stoickim spokojem, nie miała z nimi żadnego problemu

Koty: mieszka obecnie z młodą kotką, początek był trudny, ale z biegiem czasu ich stosunki się polepszają

Inne: ma stwierdzone alergie pokarmowe na soję, ryż, pszenicę oraz 4 rodzaje mięs, przez co trzeba zwracać większą uwagę na dobór odpowiedniej karmy dla niej

 

Kicia o sobie:

9 września 2020 r. 

Witaj! Jestem Kicia, mam już prawie 5 lat i od pewnego czasu jestem podopieczną fundacji. Dawniej żyłam sobie na poznańskich ulicach, aż w końcu trafiłam najpierw do gabinetu weterynaryjnego na zabieg zwany „sterylką”, później do kociarni, a po kilku tygodniach do domu, zwanego „domem tymczasowym”. Mieszkam sobie więc teraz w tym domu tymczasowym, jest mi tu całkiem sympatycznie, ale nadal szukam człowieka, który chciałby przygarnąć mnie już na zawsze. Razem ze mną od niedawna mieszka tutaj mały koci huragan. Na początku niezbyt mi się podobał pomysł rodzeństwa, ale po czasie muszę przyznać, że nie jest ono nawet takie złe. Ja uczę dzieciaka dobrych manier, a dzieciak pokazuje mi do czego służą zabawki. Czasem też zdarzy mi się zapolować na myszkę, ale z reguły jestem kotem spokojnym, o łagodnym usposobieniu. Moim głównym hobby jest wylegiwanie się na kanapie. Nie niszczę, nie brudzę, a jak już kogoś trochę lepiej poznam, to bardzo lubię spędzać z nim czas.

Z formalnych spraw: jestem wysterylizowana, zachipowana, testy FIV/FeLV ujemne. Niestety swego czasu miałam drobne problemy z trzustką i alergią, przez co dobór odpowiedniej karmy jest nieco bardziej skomplikowany niż u przeciętnego kota.

Jeśli nie przeszkadza Ci ten drobiazg i nadal chciałbyś mnie poznać, wypełnij ankietę: http://bit.ly/ankieta-adopcyjna-kot. Szukam domu w Poznaniu lub okolicach. Do zobaczenia!

 

Poznaj historię Kici:

10 lutego 2020 r.

Kicia to mama kilku naszych byłych i obecnych podopiecznych: Fufu, Teo i Zygusia. Trafiła do nas na sterylkę jako dzika matka, a okazała się bardzo sympatyczną kotką, która potrzebuje bliskości człowieka. W związku z tym postanowiliśmy poszukać domu dla Kici. Jesteśmy przekonani, że ze swoim urokiem osobistym nie będzie musiała na niego długo czekać.

5 marca 2020 r. 

Jesteśmy zadziwieni, że o tak pięknego stworka jakim jest Kicia, nikt nie pyta.
Dziewczynka ma drobne problemy trzustkowe w związku z czym podajemy karmę Gastro.
Bez względu jednak na stan zdrowia, każdy stworek potrzebuje domu i miłości. Kicia też.
Jest nieśmiała z charakteru, ale zaczynamy „miziu miziu” w kociarni to zaczyna się mruczando…

10 kwietnia 2020 r.

Kicia od kilku dni jest w domu tymczasowym i zdążyła się w nim już zaaklimatyzować. Śpi w łóżku ze swoją opiekunką a w dzień jej ulubionymi miejscami są parapet i kanapa. Uwielbia głaski i bardzo stanowczo się ich domaga. Jest kochanym kotkiem i bardzo poleca się do adopcji!

20 maja 2020 r.

Nasza śliczna Kicia zamieszkała w domu tymczasowym, gdzie spokojnie wyczekuje domu stałego.
Przypominamy, że dziewczynka ma około 4 lat i jest bardzo miłą, spokojną koteczką.

 

30 listopada 2020 r.

Historia Kici skończyła się tak, jak wiele innych historii – została adoptowana przez swój dom tymczasowy. Historia ta jednak jednocześnie różni się od pozostałych tym, że zdecydowanie nie była to łatwa decyzja.  W ostatnim czasie okazało się, że Kicia ma szereg alergii pokarmowych i nie toleruje większości karm dostępnych na rynku. Były nawet próby karmienia BARFem, również nieskuteczne. Problemy z trzustką zdecydowanie nie ułatwiały zadania. Dom tymczasowy nie poddawał się i spędzał całe dnie na szukaniu karmy idealnej. Kiedy przyszła ankieta adopcyjna, dt stanął przed trudną decyzją – z jednej strony Kicia już dawno stała się częścią rodziny, z drugiej – opieka nad nią wcale nie jest tak łatwa jak mogłoby się wydawać. Serce zwyciężyło i zapadła decyzja o adopcji. Trochę się już znamy i wiemy, że nie była to pochopna decyzja i Kici niczego w życiu nie zabraknie. 

Pozdrowienia z domu stałego:

5 stycznia 2021 r.

Dzień dobry, witam, tu Kicia. Ja wiedziałam to już od dawna, więc trochę nie rozumiem całej tej ekscytacji, ale niech będzie – powiem jak było. Moje opiekunki pewnego dnia odczytały wiadomość w telefonie, a potem dwa dni długo rozmawiały, coś obliczały, wypisywały, nie mam pojęcia co one robiły. Coś mówiły o karmach, weterynarzach, wydatkach,…? Ja tam nie wiem. Zachowywały się jakby dopiero co mnie adoptowały, a przecież ja już od dawna nigdzie się nie wybierałam! Już nawet się przyzwyczaiłam do tego małego stwora, który z nami mieszka i pozwalam mu leżeć obok siebie. Przychodzę też coraz częściej poleżeć sobie z moimi ludźmi, testuję karmy, które mi kupują i czasem nawet jakaś mi zasmakuje. Skaczą dookoła mnie i dogadzają mi na każdym kroku – czy gdzieś mogłoby mi być lepiej?

 

 

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)