Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

15 maja 2020 r.

Nelka – za tym imieniem kryje się niewielka, delikatna, ale jednocześnie fantastyczna psia osóbka, którą zupełnie niedawno wydostaliśmy ze schroniska i dla której teraz znajdziemy najlepszy dom. Pozornie takich psów, jak ona jest wiele – nie jest za duża, właściwie nie jest podobna do żadnej rasy, umaszczona mało spektakularnie i do tego prawie nie rzucająca się w oczy. Jednak Nelka wcale nie jest taka, jak większość psów, ma w sobie tyle ciepła i dobrej energii, że to aż nieprawdopobne. Można z nią świetnie spędzać czas, bo jest pieskiem nienachalnym, ale lubiącym ludzkie towarzystwo, jest bardzo delikatna i kochana. Czas spędzony w schronisku był dla niej ciężki, jest dzisiaj nieco nieufna w pierwszym kontakcie z obcymi ludźmi, ale każdego dnia robi postępy i coraz bardziej się otwiera. Spacery z nią to czysta przyjemność, można chodzić po parku lub odpoczywać na ławce, w jej towarzystwie wszystko jest przyjemne. Ładnie chodzi na, jak i bez smyczy. Nelka potrafi bardzo dobrze komunikować się z psami, ich towarzystwo nie jest dla niej ani problemem, ani wyzwaniem, łatwo zawiera nowe znajomości i lubi, gdy ma obok siebie czworonożne towarzystwo. Dzięki psom czuje się pewniej i bezpieczniej, byłoby dobrze, gdyby zamieszkała w domu z drugim fajnym i miłym psem. Choćbyśmy bardzo się starali, to chyba nie będziemy w stanie znaleźć u niej jakiejkolwiek wady. Nelka czeka na kochający dom, jest w pełni zdrowa, ma około 6 lat i całe życie przed sobą, mamy nadzieję, że szybko znajdzie się ktoś, kto spędzi je razem z nią.

20 lipca 2020 r.

Nasza kwiatowa panienka wciąż cierpliwie czeka na dzień, w którym odmieni się jej los. W jej życiu zaszły już poważne zmiany na lepsze, przeprowadzka ze schroniska do domowego hotelu znacząco poprawiła komfort jej życia, jednak wraz z Nelką zdajemy sobie sprawę, że to tylko rozwiązanie tymczasowe, kolejny etap w jej życiu na drodze do osiągnięcia właściwego celu. Tym celem jest stały dom, na który mocno liczymy i za który z całej siły trzymamy kciuki!

14 września 2020 r.

Nelka pojechała do domu! To wspaniała wiadomość, tym bardziej, że zamieszkała w idealnym dla siebie miejscu i z idealnym dla siebie towarzystwem, co znakomicie pomogło jej w aklimatyzacji i załapaniu nowego, domowego rytmu. Oprócz zakochanych w niej ludzi, Nelka ma towarzystwo w osobach dwóch sympatycznych psów – Lusi i Fado, którzy radośnie przyjęli ją do swojej rodziny, akceptując od pierwszego momentu. Po długich latach spędzonych w schroniskowej klatce i byciu praktycznie niewidzialną, dziś Nelka może już oddychać pełną piersią i w końcu cieszyć się życiem. Dziękujemy z całego serca!

 

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)