Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

10 lipca 2020

Ori jest niewielkim, bardzo sympatycznym pieskiem, który trafił pod opiekę fundacji. Ma orientacyjnie około 6 lat, a za sobą przeżycia, o których wie tylko on sam, możemy jednak domyślać się, że przynajmniej część z nich nie należała do lekkich i przyjemnych. Ori widzi tylko na jedno oczko, drugie stracił najprawdopodobniej w wyniku wypadku, któremu uległ w przeszłości, do nas trafił już z zagojonym oczodołem. Radzi sobie bardzo dobrze, chce żyć i poznawać świat, ale przeszkodą jest dla niego towarzyszący mu lęk przed nieznanym. Na początku pobytu w schronisku bał się opuścić budę w towarzystwie człowieka, z czasem dopiero ośmielił się bardziej wystawić z niej główkę i stopniowo przełamywać swój strach, z rosnącą ciekawością obserwując otoczenie poza kojcem. W podjęciu decyzji o jego opuszczeniu pomogły Oriemu inne psy mieszkające wraz z nim w schronisku, w ich towarzystwie stawiał kolejne kroki, nabierał odwagi, żeby odejść jeszcze dalej od schronienia, w tym samym czasie oswajając się z towarzystwem człowieka. Małymi kroczkami Ori dotarł ostatecznie do bramy schroniska i przekroczył ją, udając się na swój pierwszy od dawna spacer, na którym mógł nie tylko rozprostować kości, ale też zaznać odrobiny normalnego życia, powęszyć, poczuć miękką trawę pod łapkami, wejść do kałuży, być psem… Od teraz będzie już tylko lepiej, mocno w to wierzymy, że Ori ostatecznie przełamie się i niedługo puści w niepamięć swój strach i pozbędzie się towarzyszących mu ograniczeń. Mamy też nadzieję, że szybko znajdzie się ktoś, kto pokocha tego kochanego, rudego pieska i zaprosi go do swojego domu, w którym Ori będzie w końcu mógł poczuć się w pełni bezpieczny i kochany. Ori nie ma żadnych dolegliwości zdrowotnych, ma aktualne szczepienia, jest regularnie odrobaczany i zabezpieczany przeciwko pasożytom zewnętrznym. To bardzo delikatny, wrażliwy i kochany piesek, dla którego szukamy miłych i dobrych ludzi. Ori może zamieszkać z innymi psami, obecność kotów czy innych zwierząt też nie będzie przeszkodą.

28 listopada 2020
Los uśmiechnął się do Oriego i dzięki temu chłopak nie musi spędzać zimy w schroniskowym boksie, może za to korzystać z domowych wygód i towarzystwa sympatycznej wielogatunkowej ekipy. Ori szybko zaaklimatyzował się w domu, nie sprawiając najmniejszych kłopotów swojej opiekunce Basi ani nie naprzykrzając się mieszkającym z nią kotom i dwóm suczkom. Okazał się po prostu idealnym domownikiem i jesteśmy z niego bardzo dumni! Dziękujemy za przygarnięcie tego sympatycznego piechola!

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 737 860 972

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)