Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

15 stycznia 2020

Ringo to nasz najnowszy podopieczny. Miał swojego opiekuna, z którym spędził prawie 12 lat życia. Niestety, jego Pan umarł. Ringo został sam, pod opieką córki. I tu zaczął się jego koszmar. Nie był mile widziany. Była próba oddania do schroniska, które go nie przyjęło. Była próba uśpienia, całe szczęście weterynarz postąpił zgodnie z etyką zawodową – odmówił. Ringo nie dostawał wody ani jedzenia, żeby śmierć sama go zabrała… Po tym jak wygląda wiemy, że było już blisko… Dwie Panie o wrażliwych sercach postanowiły go ratować – zabrały Ringo i zaczęły szukać pomocy, w tym w naszej fundacji. Panie, nie miały warunków, żeby zatrzymać go chociaż na chwilę więc wszystko działo się bardzo szybko. Kiedy uzgodniliśmy, że go przyjmiemy i nasza wolontariuszka oddzwoniła, Panie były już w drodze do schroniska! Pięć minut później i nie moglibyśmy już mu pomóc! Na szczęście współpracujący z nami Jacek, właściciel hoteliku dla psów, który znajduje się w okolicy, zgodził się go przyjąć na cito! Ringuś ma znaczną niedowagę, wypija litry wody a jedzenie pochłania, ale mimo wszystko jest bardzo radosnym psem! Pod czujnym okiem Jacka odsypia wszystkie stresy. Z każdym psem, którego poznał dogaduje się bez problemu. Na dniach zostanie zabrany do weterynarza na kompleksowe badania.

Dziękujemy Jackowi i Paniom za pomoc i serce dla Ringo. Teraz szukamy kolejnych osób, które będą chciały pomóc temu biednemu psu – dadzą mu dom lub staną się jego opiekunem wirtualnym i pomogą w opłaceniu jego pobytu w hoteliku i kosztów leczenia. Bardzo prosimy o pomoc!

31 stycznia 2020

Ringo nie jest już sam na świecie! To dla nas wielka radość i ulga, że ten uroczy chłopak tak szybko trafił na ludzi, którzy nie bali się adopcji starszego psa i byli gotowi podarować mu swoje serce i emocje, a prozaicznie – po prostu powrót do normalnego funkcjonowania. Adoptowali seniorka nie troszcząc się o to, że ich wspólne życie będzie krótsze niż gdyby zdecydowali się adoptować szczeniaczka, nie przedłożyli swoich uczuć nad uczucia psa, który domu potrzebował od razu. Dziękujemy za to z całego serca w imieniu swoim i w imieniu Ringo, choć wiemy, że on swoją wdzięczność będzie okazywał każdego dnia, subtelnie, jak na delikatną istotę przystało. Dziękujemy!

 

 

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047