Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 2013

Zdrowie:  odrobaczony, zachipowany,  wykastrowany, testy Fiv/ Felv ujemne, usunięte zęby

Stosunek do ludzi:  przyjazny

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: pozytywny       

Koty: pozytywny

Inne: —

Rysiu o sobie:

20 lipca 2020 r. 

Me imię to Ryszard, ale zwą mnie Rysiu, Znaleziono mnie błąkającego się po giełdzie samochodowej w Przeźmierowie. Na szczęście od razu zrozumieli, że to nie miejsce dla takiego Pana jak ja. Jestem starszym kotkiem – mam 7 lat, więc bardziej cenię sobie możliwość położenia na kanapie niż na masce samochodu. Mam nadzieję, że to, że nie mam tego roku czy dwóch nie zrazi Ciebie do mnie. Starsze koty też są fajne! Jestem grzeczny, nie w głowie mi już wieszanie się na firanach, wpychanie w każdą dziurę, itp., ale nie znaczy to, że nie lubię się bawić, bo lubię. Szczególnie gdy widzę wędkę uwielbiam sobie zapolować na te kolorowe piórka. Chociaż głaski to u mnie numer jeden, serio… chwila moment, a ja mruczę i to jak.. gdybyś to słyszał! Moje mruczenie słychać w całej kociarni, chociaż kto wie, może na zewnątrz też mnie słychać? Póki co siedzę grzecznie w budkach i drapakach i czekam aż człowiek sam podejdzie mnie pogłaskać. Nie narzucam się nikomu, ale to przez to, że w kociarni ludzie są bardzo krótko i mają pełno roboty – skąd mam wiedzieć, czy akurat mają czas mnie głaskać?

Jeśli szukasz przyjaznego, miłego, grzecznego, mruczącego kotka – zgłaszam swoją kandydaturę na najlepszego kompana życia!

Poznaj historię Rysia:

05 listopada 2020 r.

Rysiu, gdy do nas trafił, był bardzo nieśmiałym kotem, siedział schowany w budce w kociarnianej bawialni, nie wychodził sam do człowieka. Wystarczyło jednak jedno dotknięcie jego puchatej sierści, by chłopak zaczął mruczeć i nadstawiać się do głaskania. Wypatrzyła go w bawialni jedna z naszych wolontariuszek i postanowiła zabrać go do siebie na dom tymczasowy. Chłopak w domu przeszedł ogromną zmianę, sam przychodzi na mizianki, jest częstym gościem w kuchni, otworzył się na świat, akceptuje wszystko i wszystkich. Jest kotem zupełnie bezproblemowym. Jego opiekunka pisze, że każdego dnia zakochuje się w nim coraz bardziej. Czy więc dziwi nas to, że podjęła decyzję o adopcji? Szczerze mówiąc, można było się tego spodziewać. Cieszymy się bardzo, że Rysio znalazł swoje szczęśliwe miejsce na świecie.

Pozdrowienia z domu stałego:

25 listopada 2020 r.

Halo! Mówi się! Tu Rysiu! Przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia z domu stałego. Tak, dobrze czytacie – mój dom tymczasowy postanowił mnie adoptować (co mnie bardzo ucieszyło). Ciekawi co u mnie? Teraz, to jestem zupełnie innym kotem niż w kociarni: spokojniejszy, śmielszy, chodzę gdzie chcę, leżę gdzie chcę, nic ani nikt już mnie nie stresuje. Całkowity chill, polecam! W moim domku uwielbiam leżeć i przytulać się do mej opiekunki. Super sprawa! Dlatego chciałbym przekazać wszystkim czekającym na dom: nie załamujcie się, jeśli to długo trwa, bądźcie cierpliwi, a zobaczycie, że warto było czekać. Każdemu z Nas jest przeznaczony ktoś wyjątkowy, czasami potrzeba tylko więcej czasu, żeby się wzajemnie odnaleźć.

 

 

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)