Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

8 lipca 2020 r.

Nowym psem na pokładzie naszej fundacji stał się w ostatnim czasie Teodor, zwany najczęściej po prostu Teosiem, który po opuszczeniu schroniska zamieszkał z kilkoma innymi naszymi psami w domowym hotelu. Ma ok. 5,5 roku, uwielbia wodę, dzikie harce z zabawkami lub bez i jest bardzo zainteresowany ludźmi, do których przejawia bardzo przyjacielski stosunek. Czasami zachowuje się niczym duże, niesforne dziecko, jest skłonny do zwracania na siebie uwagi i zaczepiania towarzystwa do wspólnego dokazywania. Przy innych psach daje się ponieść emocjom, nie zawsze udaje mu się postępować zgodnie z etykietą i zasadami kulturalnej komunikacji, potrzebuje jeszcze czasu, aby bardziej nad sobą panować i zachowywać się grzeczniej w stosunku do innych czworonogów. Teoś przyjmuje leki przeciwzapalne i przeciwbólowe w związku ze słabą kondycją stawów, oprócz tego nie ma innych dolegliwości zdrowotnych, ma aktualne szczepienia, jest regularnie odrobaczany i został wykastrowany. W domu Teoś zachowuje się bardzo grzecznie – nie niszczy i nie hałasuje. Szukamy dla niego opiekunów, którzy dobrze rozumieją psią komunikację i będą umieli pomóc mu poradzić sobie z wysokim poziomem emocji. W związku ze stanem jego stawów, powinien zamieszkać w parterowym domu z ogrodem, bez konieczności pokonywania schodów, najlepiej w cichej i spokojnej okolicy, w środowisku jak najbardziej naturalnym, co pomoże mu wyciszyć się i zwolnić obroty. Teoś spędził kilka lat w schronisku, mamy nadzieję, że ten kochany i przyjazny pies nie będzie już długo czekał…

20 grudnia 2020

No i doczekał się! Teodorek rzutem na taśmę, tuż przed samą Gwiazdką pożegnał się z kolegami z hotelu i pojechał do nowego domu, w którym zamieszkał nie tylko ze swoimi nowymi opiekunkami, ale i parą sympatycznych kotów. Dostał najlepszy prezent świąteczny, jaki mógł sobie wymarzyć! Teodor zaaklimatyzował się szybko, koty nie robią na nim większego wrażenia, a w nowym otoczeniu czuje się świetnie – kto zresztą nie czułby się świetnie w takim fajnym i wesołym towarzystwie! Wielka szkoda, że tak fantastyczny pies zmarnował kilka lat swojego życia będąc zupełnie niezauważanym w schroniskowym boksie… Na szczęście chude lata już minęły, a nadchodzące będą dla Teodorka równie tłuściutkie, jak za chwilę on sam 🙂 Olu i Olu – z całego serca dziękujemy za przygarnięcie tego uśmiechniętego gagatka!

Adopcja w 3 krokach

 

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: remik@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)