Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 09.2018

Zdrowie:  odrobaczony, zachipowany,wykastrowany,  testy Fiv/ Felv ujemne

Stosunek do ludzi:  przyjazny

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu         

Koty: był członkiem kociego stadka

Inne: —

Trix o sobie:

14 maja 2020 r.

Witaj! Na imię mi Trix ale w fundacji znany jestem bliżej jako Koci Terrorysta. To dlatego, że potrafię sposobem zadbać o swoje! Ale od początku:

Większość swojego niedługiego życia (mam niecałe 2 lata) spędziłem w podpoznańskich Więckowicach. Pewnego razu tej wiosny przyszedłem na podwórko mojej karmicielki zobaczyć, czy nie ma czegoś dobrego do jedzenia. I było: TUŃCZYK! My, koty uwielbiamy tuńczyka! Idąc za jego zapachem wszedłem do takiego drucianego czegoś i już zaczynałem konsumować gdy nagle: trzask!  i nie mogłem się już wydostać…. Dalej poszło szybko: zostałem zapakowany do transportera i zawieziony do poznańskiej kociarni gdzie zamieszkałem w klatce. Nie podobało mi się to w ogóle! Dowiedziałem się później od cioć i wujków, którzy się mną zajmowali, że opuściłem Więckowice bo karmicielki nie było stać na to, żeby dokarmiać mnie i inne koty i, że mieszkam w klatce tylko na czas sprawdzenia czy nie jestem na coś chory. Wyjaśnienia te jednak nie sprawiły, że zaakceptowałem moją niewygodną sytuację. Postanowiłem ją zmienić za pomocą strajku głodowego. I zadziałało! Gdy przez kilka dni odmawiałem jedzenia wolontariusze załatwili mi na szybko dom tymczasowy! Tutaj mam przestrzeń i osobistego człowieka do głaskania więc zakończyłem strajk i konsumuję z apetytem.

Teraz stoi przede mną inne zadanie: muszę sobie znaleźć dom na stałe. Ciocie i wujkowie twierdzą, że tu głodówka nie pomoże i, że muszę się dobrze zareklamować. No to się reklamuję: jestem miłym, miziastym kotem, mam oryginalny wzór na futerku i na pewno będę wspaniałym współlokatorem! Jeśli chodzi o moje zdrowie to zostałem odrobaczony, zachipowany, wykastrowany, testy na FIV i FeLV wyszły ujemnie. Jeśli jesteś zainteresowany moją skromną osobą wypełnij ankietę: http://bit.ly/ankieta-adopcyjna-kot. Szukam domu w Poznaniu lub okolicach.

 

Poznaj historię Trixa:

23 kwietnia 2020 r.

Grumi (krówka) i Trix przyjechały do nas ze zgłoszenia o stadzie 7 bezdomnych kotów w Więckowicach, dokarmianych przez starszą Panią. Nasza Magda pojechała na miejsce z klatką łapką i złowiła na sterylkę takie oto dwa przystojne okazy. Na ten moment człowiek nie jest ich ulubionym gatunkiem zwierząt, ale kto wie co z tego będzie.
Poznajemy się.
A z czasem złapiemy i resztę, by przestały się beztrosko rozmnażać w tych Więckowicach.

05 maja 2020 r.

Trix od kilku dni uparcie odmawiał jedzenia. Wizyty u weterynarza nic nie pomagały. Jedna z naszych wolontariuszek wzięła go do siebie, żeby mieć chłopaka pod kontrolą. I co się okazało? Kiedy chłopaka się głaszcze i mówi do niego czule, wtedy ochoczo rusza do miski z jedzeniem! Szukamy domu dla naszego spryciarza-szantażysty.

 

12 maja 2020 r.

Ostatnio trafiło do nas kilka nowych kitku w potrzebie. W tym tygodniu Wam je wszystkie przedstawimy.

Dziś zaczynamy dzień od terrorysty Trixa. Trafił do nas z Więckowic, gdzie bytował dokarmiany przez starszą Panią. U nas w kociarni zastrajkował – odmówił jedzenia.
Wolontariuszki próbowały wszelkiego rodzaju pyszności, byle tylko zechciał coś skubnąć.
Po kilku dniach buntu, zabrałyśmy go do domu tymczasowego, by móc próbować wmuszać mu jedzonko częściej niż tylko podczas dyżuru w kociarni.
Ale już nic nie trzeba wmuszać.

Trix wykonał sprytny manewr manipulacji człowiekami i w domu zajada jak szalony. Jego bunt dotyczył jedynie pobytu w kociarni. W DT to mały łakomczuch.

Niebawem będzie się polecał do adopcji…
Zapraszamy!

 

05 lipca 2020 r.

Trix opuścił dzisiaj swój dom tymczasowy i pojechał do stałego domu. Trzymamy za Ciebie kciuki chłopaku!

Pozdrowienia z domu stałego:

31 sierpnia 2020 r.

Witajcie ponownie! Jako, że jestem zaradnym kotem, potrafiącym wziąć swoje życie w swoje łapki (pamiętacie historię ze strajkiem głodowym?) szybko znalazłem stały dom i muszę przyznać, że jest mi w nim bardzo dobrze. Mam w nim kochających ludzi, z którymi dogadujemy się znakomicie (lubimy dużo ze sobą rozmawiać). Narzekają tylko na mnie trochę, że jestem kombinatorem, który usiłuje wymknąć się na dwór przez balkon i że przeze mnie musi wzmocnić ledwo co założoną siatkę. No cóż, taka już moja kombinatorska natura i myślę, że mimo wszystko mój człowiek ją akceptuje. Podobno zwrócili na mnie uwagę już dużo wcześniej, więc czemu taki drobiazg miałby wszystko zepsuć? Mówią też, że jestem bardzo mądrym kotkiem. Bardzo nam razem dobrze!

 

 

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)