Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

20 sierpnia 2020

Naszą podopieczną została mała Yumi, młoda sunia, której dotychczasowe życie nie należało do najłatwiejszych. To kolejny przypadek psa, dla którego pobyt w schroniskowej klatce będzie ulgą od wcześniejszych doświadczeń, jak absurdalnie by to nie brzmiało. Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy Yumi, trzęsącą się ze strachu, wychudzoną i miejscami wyłysiałą małą istotę, z przypiętym do obroży grubym i ciężkim łańcuchem, po raz kolejny zadaliśmy sobie pytanie, jaka idea przyświeca postępującym w taki sposób ludziom… To pytanie pozostanie zapewne wciąż bez odpowiedzi, a naszym zadaniem jest znaleźć teraz dla Yumi bardzo dobry dom, w którym będzie traktowana nie tylko z miłością, ale i szacunkiem. Yumi to delikatna, sympatyczna istotka, bardzo ciekawa świata i szybko ucząca się, jak odnajdywać się w nowych sytuacjach. Lubi towarzystwo innych psów, z którymi chętnie spędza czas. Po jej zachowaniu widać, że nigdy wcześniej nie chodziła na smyczy, ale szybko zdobywa tą umiejętność i z każdym razem idzie jej coraz lepiej. Yumi bardzo ładnie chodzi też bez smyczy, reaguje na przywołanie i trzyma się blisko opiekuna. Sunia może bez przeszkód zamieszkać w domu z innym psem, a sądząc po jej zachowaniu zaprzyjaźni się również z kotem. Yumi jest zdrowa, ma aktualne szczepienia i jest zabezpieczona przeciwko pasożytom. Szukamy dla niej troskliwych opiekunów, mieszkających w spokojnej okolicy, z dala od miejskich hałasów. Wierzymy, że bardzo szybko to nastąpi, chyba nie ma osoby, która oparłaby się tym przepięknym oczom.

11 września 2020

Nowy dom – to dwa magiczne słowa, na które czekamy w przypadku każdego z naszych podopiecznych. Tym razem mamy możliwość szepnąć je do uszka małej Yumi, która właśnie zamieszkała ze swoimi nowymi opiekunami i może już zapomnieć o swojej niełatwej przeszłości. Yumi wprowadziła się do naszego byłego podopiecznego – Snapiego, który przywitał ją bardzo grzecznie i przyjacielsko. Opiekunom dziękujemy za drugą adopcję z naszej fundacji i życzymy wszystkiego najlepszego!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 737 860 972

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)