Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy
28 stycznia 2021
Takich dwóch przesympatycznych staruszków można by ze świecą szukać. Zupełnie do siebie niepodobni z wyglądu i pozornie zupełnie różni z zachowania są sobie jednak bardzo bliscy. Wystarczy spędzić z nimi trochę czasu, aby zobaczyć, że Dżeki (biszkoptowy kudłatek) i Bary (szaro-czarny) bardzo się lubią, wspierają się, gdy jest taka potrzeba, chętnie spędzają ze sobą czas na spacerach, wspólnie eksplorują otoczenie i są praktycznie nierozłączni. Do schroniska w Białogardzie trafili razem, z tego samego podłego miejsca, razem też żyli przez ponad dwa lata w boksie i liczyli na cud, którym miało być rozpoczęcie nowego, wspólnego życia u boku swojej rodziny, w ciepłym i bezpiecznym domu. Kto jednak chciałby adoptować nie jednego, a już dwa starsze psy, które dla przeciętnego człowieka niczym się nie wyróżniają? Niestety mało kto chce takie psy adoptować, a niewielu też może sobie na to pozwolić. Wiedzieliśmy jednak, że musimy coś dla nich zrobić. Z każdym kolejnym spacerem utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że Dżeki i Bary zasługują na szansę, że tak fantastyczne psy szybko zaaklimatyzują się w nowym miejscu, jeśli tylko da im się trochę wsparcia i ciepłych uczuć, na których tak bardzo im zależy. Obaj są niezwykle przyjaźnie nastawieni do świata, choć w pierwszych chwilach nieśmiali, po jakimś czasie otwierają się i zaczynają bardziej ufać, pokazując swoje prawdziwe oblicza – oblicza psów radosnych, szczerych i miłych, mało wymagających, a tak wiele mogących dać. Ich towarzystwo jest świetnym doznaniem i potrafi poprawić nastrój nawet zawodowym ponurakom, więc nie powinno dziwić, że tak bardzo zależało nam za zabraniu ich do domu. W końcu udało się! Z pomocą przyszła nam pani Ela, która chciała pomóc kolejnemu psu ze schroniska. Tym razem pomogła dwóm, za co już zawsze będziemy jej wdzięczni! Przyjęła Dżekiego i Barego do dożywotniego domu tymczasowego, w którym niczego już nigdy nie będzie im brakować. Chłopcy pokonali już pierwszy stres związany z przeprowadzką i z każdym dniem otwierają się coraz bardziej, udowadniając, jak cudownymi są osobami! W domu są grzeczni, czyści i nie hałasują, a na spacerach to są już zupełnie idealni, nie ma im czego zarzucić. Trzymajcie się chłopcy, żyjcie w zdrowiu jak najdłużej!
16 października 2021
Na początku tego roku nie wiedzieliśmy, czy uda nam się ich zabrać ze schroniska i zapewnić im dobre warunki w domu tymczasowym, u boku kogoś troskliwego, kto odpowiednio o nich zadba. Udało nam się to jednak i Dżeki z Barym zamieszkali pod opieką pani Eli, która przyjęła ich pod swój dach, zapewniając im opiekę, jakiej nigdy wcześniej nie mieli. Obaj chłopcy bardzo szybko poczuli się dobrze w nowym miejscu, mimo swoich lat bez trudu przystosowali się do nowej rzeczywistości (a mówią, że starego psa nie da się niczego nauczyć…) i dzisiaj są już doświadczonymi, wysoko wykwalifikowanymi domatorami, ceniącymi sobie dobre jedzenie i porządny wypoczynek. Kończący się rok był dla nich rokiem wielkiej zmiany, za co jesteśmy niezmiernie pani Eli wdzięczni! Dziękujemy tym bardziej, że od teraz Dżeki i Bary oficjalnie nie są już psami bezdomnymi! Zostali adoptowani, zostają na stałe w swoim domu tymczasowym i jest to dla nas wielkie wydarzenie i ogromna radość! Z całego serca dziękujemy!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047