Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

9 lutego 2021

Młody, około 1,5 roczny Basco trafił do nas po interwencji przeprowadzonej przez fundację Bahati w pewnym gospodarstwie niedaleko Poznania. Oprócz niego zostały odebrane również inne psy oraz konie, wszystkie solidarnie były w opłakanym stanie fizycznym i emocjonalnym. Basco miał ten przywilej, że nie został mu przypięty żaden łańcuch, ale żeby go w żaden sposób nie pominąć postanowiono przynajmniej założyć mu na stałe kaganiec, bo podobno gryzł ludzi. Nie wiemy jakich ludzi, bo ani do przeprowadzających interwencję, ani do nas nigdy nie zachował się w sposób nawet niepokojący, nie mówiąc już o niebezpiecznym… Brakuje nam wyobraźni, żeby zrozumieć jak można tak traktować zwierzęta i szkoda chyba czasu na to, żeby bulwersować się tym w internecie. Ważne jest, że przynajmniej te zwierzęta są już bezpieczne i zadbane, a my mamy nadzieję, że szybko trafią do nowych, odpowiedzialnych opiekunów. Basco jest energicznym, młodym i zdrowym psem, który bardzo lubi towarzystwo ludzi i chętnie spędza z nimi czas. Jest grzeczny na spacerach, uczy się ładnie chodzić na smyczy. Jest uważny na swojego dwunożnego towarzysza spaceru, ale nie oznacza to, że jest w niego stale wpatrzony, ma też swoje sprawy do załatwienia i z chęcią je załatwia. Basco nie nadaje się do życia w mieście, trudny start w życie spowodował, że wiele rzeczy go ekscytuje, lepiej czuje się na zielonych łąkach lub w lesie, dlatego postaramy się znaleźć mu dom w podmiejskiej lub wiejskiej okolicy. Nie oznacza to oczywiście, że szukamy dla niego podwórka. Chcemy, aby zamieszkał ze swoją nową rodziną w domu, bo jak każdy pies, jest istotą społeczną i bardzo potrzebuje kontaktu z kimś bliskim. Nie jest dużym psem, waży 22 kg (ale jest za chudy), to jeszcze dzieciak, który potrzebuje fajnego i mądrego opiekuna.
17 kwietnia 2021
No i nasz dzieciak doczekał się swojego opiekuna, z którym pojechał do domu. Poszukiwanie domu dla Basco nie trwało na szczęście długo, bo chłopak niezbyt dobrze czuł się w schronisku – izolacja od świata w tak młodym wieku wywoływała u niego silną frustrację, był nerwowy, silnie pobudzony, cały czas zmęczony. Dłuższy pobyt mógłby się odbić na nim jeszcze bardziej, ale na całe szczęście na jego drodze pojawił się pan Witold, który od pierwszego spotkania nie miał najmniejszych wątpliwości, że Basco to jego pies. Sympatia została w pełni odwzajemniona przez naszego podopiecznego i dzisiaj Basco zamiast zwijać się w kłębek w budzie, może wygodnie i bez ograniczeń rozciągać się na wygodnym legowisku, w którym w końcu ma szansę wysypiać się i odpoczywać w spokoju. Dziękujemy i życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 737 860 972