Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Podstawowe informacje:

Urodzona: ok. 2017/2018 r.

Zdrowie: wykastrowana, testy FIV/FeLV negatywne, odrobaczona, zaszczepiona

Stosunek do ludzi: bardzo nieufna, chce kontaktu, ale jest bardzo nieśmiała, głaskanie tylko na jej warunkach

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: nie miała kontaktu

Koty: wycofuje się w ich towarzystwie, boi się

Inne: bardzo delikatna kotka, wrażliwa, potrzebuje bardzo dużo czasu, żeby się oswoić

Blue o sobie:

Wkrótce…

Poznaj historię Blue:

29 czerwca 2021 r.

Dom stały lub choćby tymczasowy w okolicach Poznania potrzebny dla Blue.
Zanim się jednak zgłosisz, przeczytaj dokładnie poniższy opis stworzony przez obecną opiekunkę kotki…

„Blue została znaleziona ponad 2 lata temu pod Poznaniem, biegała sobie po wsi jako kot niczyj. Najpierw udało mi się odłowić jej syna, Manolo, którego mam do dziś, a potem w klatkę złapała się ona.
Jest bardzo delikatną kotką, wrażliwą, potrzebuje bardzo dużo czasu, żeby się oswoić. Raczej nigdy nie będzie to kot nakolankowy (!), chociaż miewała epizody, że domagała się głaskania, które było jednak na jej warunkach, czyli moja wyciągniętą ręka i nie za blisko. Na każdą formę kontaktu reaguje paniką i ucieczką.
Z początku była u mnie tylko z Manolem, który już wystarczająco ją ganiał, a po pojawieniu się kolejnej małej znajdy wycofała się jeszcze bardziej. Na dzień dzisiejszy oba moje kocury ją niestety gonią, a kotka żyje w stresie. Na 5 jej wyjść zza kanapy, 3 zazwyczaj kończą się próbą dziwnej zabawy, która nie odpowiada Blue.
Do miski też ma problem, żeby się dopchać. Staram się dawać jeść kocurom osobno, ale że ona przychodzi ostatnia, to one zdążą zjeść swoje i idą zobaczyć do niej. Zazwyczaj się wycofuje, albo idzie dojeść z ich misek.
Generalnie kotka to mały dzikus – może jeżeli będzie w domu sama, to jest szansa, że się otworzy. Jak już ją uda mi się w domu złapać (bo czasem muszę- odrobaczanie, weterynarz na kontrolę, czy po prostu sprawdzić, czy wszystko ok), to jest bardzo nieszczęśliwa z takiej sytuacji.
Na dzień dzisiejszy zaczęła przychodzić się witać jak wracam z pracy, mogę do niej wyciągnąć rękę i widzę, ze ma ochotę, żeby ją podrapać za uchem, ale te dwa gamonie zaraz się za bardzo nią interesują. Jak widać na zdjęciach, były momenty, ze mogłam podejść bliżej.
Mam nadzieję, ze jako jedyna kotka w domu będzie miała szansę na większą interakcję.
Dom jaki kotka powinna mieć to na pewno nienachalny. Nie można brać jej na siłę na ręce, przytulać, ona po prostu tego nie rozumie i nie chce. Musiał ją bardzo ktoś kiedyś skrzywdzić, bo cokolwiek w mojej ręce wywołuje u niej zawsze panikę. Zaufała mi już na tyle, że nie zawija paneli uciekając, ale nadal jest bardzo nieufna.
Jest to kot, który jest po prostu obok człowieka, ale ten nie może liczyć na nic więcej raczej, chyba, że ona sama będzie tego chciała.”

Jeśli opis Cię nie zniechęcił, a w Twoim domu nie ma innych zwierząt i dzieci i jest to dom niewychodzący, wypełnij ankietę adopcyjną…
25 lipiec 2021 r.
Z radością donosimy, że nasza kochana Blue znalazła dom. Życzymy jej jak i właścicielom szczęścia.

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)