Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

24 stycznia 2021
Malutka Bryłka ma około 8 lat, przyjechała do nas ze schroniska w Łowiczu i zamieszkała od razu w domu tymczasowym, w którym bardzo szybko poczuła się dobrze i bezpiecznie, choć podróż i pierwsze kilka dni były dla niej dużym wyzwaniem. Bała się praktycznie wszystkiego, co ją otaczało: przechodniów, obcych psów na osiedlu, nawet swoich nowych opiekunów i ich psa Bibera, który bardzo starał się z nią zaprzyjaźnić. Zachowanie Bryłki nie dziwiło, ta krucha istotka waży zaledwie 6 kilogramów, więc wszystko, co ją otacza jest od niej dużo większe, a trudno po niej oczekiwać, że czas spędzony w schronisku wykorzystała na budowanie pewności siebie… tam bała się pewnie jeszcze bardziej. Ale teraz to już przeszłość, bo Bryłka oswoiła się z nową sytuacją, nabrała zaufania do opiekujących się nią ludzi i do wesołego Bibera, i czuje się już dużo lepiej, co pokazuje każdego dnia. Na spacerach jest bardzo energiczna, ale też grzeczna, bardzo ładnie chodzi bez smyczy, a w domu również nie ma z nią żadnych problemów, jest po prostu małym, kudłatym, idealnym pieskiem! Niestety wzorowe nie jest jej zdrowie, badania krwi wykazały podwyższone parametry wątrobowe, a na listwie mlecznej i śledzionie stwierdzone zostały niewielkie guzki, które w najbliższym czasie zostaną operacyjnie usunięte. Po operacji Bryłka przejdzie pod naszą opieką rekonwalescencję, a zaraz po niej mamy nadzieję, że trafi do nowego domu, bo na niczym innym jej tak naprawdę nie zależy. Jak każdy chce być kochana, przynależeć, czuć się bezpiecznie i mieć swoje miejsce na ziemi. Na pewno szybko znajdzie nowych opiekunów, jest przecież uroczą istotą, o którą warto się postarać i której warto dać dużą część siebie. Szukamy dla Bryłeczki kochających ludzi i domu w spokojnej okolicy, aby czuła się tam komfortowo i bezpiecznie, z łatwym dostępem do terenów zielonych, na które będzie chodzić na codzienne, relaksujące spacery. Może zamieszkać z innymi zwierzętami, psami oraz kotami.
14 marca 2021
Nasza Bryłeczka właśnie odetchnęła z ulgą, a wraz z nią odetchnęliśmy i my, gdyż poznaliśmy właśnie jej przyszłość! Przyszłość malującą się w spokojnych barwach, kojących zszargane nerwy i przykrywających smutną szarość, która dominowała w życiu Bryłki w ostatnich latach. Życie naszej kudłatej gwiazdeczki zmieniło się na lepsze od momentu przekroczenia progu domu tymczasowego, w którym poznała fantastycznych, ciepłych i troskliwych ludzi, gotowych nie tylko poświęcić jej czas i energię, ale również podarować to, czego brakowało jej od dawna. Tym czymś było jej miejsce na ziemi, poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, uczucia i codzienna troska, polegająca między innymi na zaspokojeniu jej naturalnych psich potrzeb, dzięki czemu mogła poczuć się po prostu dobrze i normalnie. Ostateczna decyzja wisiała w powietrzu od jakiegoś czasu, ale cieszymy się z tego, że w końcu zapadła: opiekunowie tymczasowi Bryłki zostali w dniu dzisiejszym jej prawdziwą rodziną, a my nie możemy wyobrazić sobie, aby mogła trafić do lepszego domu! Z całą mocą dziękujemy za przygarnięcie naszej maludy!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047