Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

16 maja 2020 r.

Sposoby radzenia sobie z problemami mogą być różne. Jedną ze strategii jest na przykład długoterminowe zaniedbywanie zakończone przerzuceniem odpowiedzialności na kogoś innego. Zaniedbać można wszystko oraz każdego, i – jak wszystkim wiadomo – psy oraz inne zwierzęta nie są w tej sytuacji żadnym wyjątkiem. Kolejną ofiarą ludzkiej bezmyślności, braku odpowiedzialności i empatii jest Dante, nasz nowy podopieczny, będący około 3 letnim mieszańcem w typie wyżła. Jego „właścicielka” dopuściła do rozwinięcia się u Dantego zaawansowanej nużycy, po czym podjęła decyzję o oddaniu go komuś innemu, żeby szybko i sprawnie pozbyć się kłopotu. To nie jest pierwsza sytuacja tego typu w naszej historii, jednak wciąż brakuje nam słów, żeby coś takiego skomentować oraz umysłu, aby móc takie podejście w ogóle jakkolwiek ogarnąć. Trudno, może nie warto analizować patologicznego podejścia do zwierząt, tylko lepiej skupić się na niesieniu im pomocy. Dante jest już bezpieczny w klinice weterynaryjnej, w której rozpoczęte zostało leczenie. Jak na razie, według naszej wiedzy oprócz nużycy oraz bakteryjnego zakażenia skóry nic mu nie dolega, jest jednak za chudy, więc na pewno skupimy się również na tym, aby chłopak nabrał więcej ciała. Dzisiaj będzie miał robioną szerszą diagnostykę. Wiemy o nim na razie niewiele, ale widać już teraz, że jest miłym i sympatycznym psem, spokojnym, z którym miło spędza się czas. Oczy ma bardzo smutne, ale zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej się uśmiechnęły. Oczywiście już teraz rozglądamy się za domem tymczasowym, żeby z kliniki nie jechał do schroniska. Więcej informacji o Dantem podamy na pewno wkrótce, tymczasem bardzo prosimy o wsparcie jego leczenia i przesyłanie mu całej masy pozytywnej energii!

 

18 czerwca 2020 r.

Gdyby ktoś pytał, jak miewa się nasz Dante, to spieszymy z wyjaśnieniem, że miewa się wcale nie najgorzej, co można zaobserwować na załączonych zdjęciach. Nużyca ustępuje, skóra wygląda coraz lepiej, sierść odrasta, a i waga jakby ruszyła w górę i chłopak nabiera trochę kształtów. Cieszymy się bardzo, tym bardziej, że coraz lepiej poznajemy się z tym sympatycznym psem i widzimy w nim spory potencjał na fajnego towarzysza spacerów i wypraw w znane lub też nieznane. Zmiany w jego życiu, przebyta choroba i związane z nią wizyty u lekarza nie pozostały niestety bez wpływu na Dantego, mocno to przeżył i potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby opanować emocje i troszeczkę zwolnić obroty, ale pracujemy nad tym i wiemy, że wszystko już niebawem się ułoży. Polecamy tego uśmiechniętego chłopaka do adopcji, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

20 września 2020 r.
Z radością piszemy te słowa, bo stan zdrowia Dante wrócił już do oczekiwanej normy, jego skóra odzyskała dobrą kondycję, a i waga kształtuje się na właściwym poziomie. Trochę to trwało, ale udało się, chłopak jest już w pełni zdrowy! Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak odebrać to najważniejsze dla niego, bardzo długo wyczekiwane i codzienne przywoływane połączenie telefoniczne. Liczymy, że nie przyjdzie nam na nie długo czekać i znajdzie się nowy, dobry dom dla naszego Dante.

10 stycznia 2021 r.

Dante w końcu trafił do swojego stałego domu! Musimy przyznać, że ma chłopak sporo szczęścia, bo spotkał na swojej drodze ludzi rzeczywiście mu pisanych, zakochanych w nim i gotowych na spędzenie z nim całego życia. Panią Renatę i członków jej rodziny Dante poznał już w klinice weterynaryjnej, w której przechodził leczenie. Był przez nich odwiedzany i wyprowadzany na spacery, stopniowo zaprzyjaźniali się i budowali więź, która teraz mocno procentuje. Dante został szybko pełnoprawnym członkiem, stopniowo poznaje się i dociera z pozostałymi czworonogami, których do towarzystwa ma aż troje! Momentami zachowuje się jeszcze jak słoń w składzie porcelany, ale z każdym dniem uczy się delikatności i ogłady, i wiemy, że dzięki determinacji całej rodziny wszystko będzie dobrze! Bardzo dziękujemy za przygarnięcie Dante oraz okazane mu cierpliwość i wyrozumiałość!

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 737 860 972

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)