Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy
28 listopada 2020
Nasza nowa podopieczna otrzymała od nas imię Lea i głęboko wierzymy, że wraz z nowym imieniem otrzyma też szybko nowe życie, które pozwoli jej zapomnieć o starym. Dlaczego myślimy, że chciałaby zapomnieć o swoim starym życiu? Trafiła do nas w kiepskiej kondycji psychicznej, co być może nie powinno już nas szokować, jednak za każdym razem widok przestraszonego psa chwyta nas za serce. Lea bała się zresztą bardziej niż większość psów, unikała kontaktu z człowiekiem, bała się dotyku, nie znała obroży i smyczy, zachowywała się jakby od dawna żyła bez kontaktu z ludźmi. Daliśmy jej czas i pozwoliliśmy otwierać się w takim tempie, jakie Lea uznała za właściwe, niczego nie wymuszając, jednocześnie pokazując jej, że z naszej strony nie grozi jej nic złego. Właściwe podejście i czas przyniosły bardzo szybko dobre efekty. Lea nabrała do nas zaufania, zaczęła pozwalać na dotyk, zaakceptowała też obrożę i smycz, a po niedługim czasie odważyła się też na pierwszy spacer w lesie. Proces jej błyskawicznej przemiany był fascynujący i budujący, i nie da się go dobrze opisać w kilku zdaniach, to po prostu trzeba było przeżyć razem z nią! Lea okazała się być fantastyczną istotą, bardzo wesołą i chętną do kontaktu. Szybko uśmiechnęło się do niej szczęście i przeprowadziła się do domu tymczasowego, gdzie dała się poznać z zupełnie nowej strony, uwalniając jeszcze więcej ze swojego potencjału. Świetnie odnalazła się w mieszkaniu, niczego nie niszczy, nie brudzi i nie hałasuje, doskonale dogaduje się z psim rezydentem (z innymi psami zresztą też) i w ogóle trudno znaleźć u niej jakieś wady. Na pewno bez problemu zaakceptuje też kocie towarzystwo. Następnym przystankiem w jej podróży musi być już dom stały! Wierzymy, że już niedługo go znajdzie… Lea ma około 3 lat, jest zdrowa i wykastrowana, ma aktualne szczepienia, jest niedużym pieskiem, waży 16 kg. Powinna zamieszkać w domu w spokojnej i cichej okolicy. Mamy nadzieję, że ta delikatna i kochana panienka wkrótce znajdzie swoją rodzinę.

20 stycznia 2021 r.

Lea dotarła bezpiecznie do ostatniego przystanku swojej podróży i wprowadziła się do swojego nowego – być może pierwszego w życiu – domu. Czuje się w nim bardzo dobrze, przeprowadzka nie zrobiła na niej większego wrażenia, co po raz kolejny pokazuje ile wewnętrznej siły, spokoju i pewności siebie ma w sobie ta delikatna dziewczynka. Nowi opiekunowie są Leą zachwyceni i nie dziwimy się im wcale, bo taki pies to skarb. Po prostu skarb, którego trzeba teraz strzec, jak oka w głowie! Z całego serca dziękujemy za przygarnięcie Lei i podarowanie jej nowego życia!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047