Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 04.2020 r.

Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany, testy Fiv i Felv ujemne

Stosunek do ludzi: pozytywny

Stosunek do dzieci: pozytywny

Psy: nie miał kontaktu

Koty: pozytywny

Inne:

Martini o sobie:

5 marca 2021 r.

Gdybym miał opisać siebie za pomocą trzech słów, powiedziałbym „bezpośredni”, „wyrozumiały” i „pieszczoch”. Przede wszystkim poszukuję domu stałego z własnym, kochającym człowiekiem. Chyba nie jestem problematyczny, nigdy nie słyszałem żadnych skarg w moim domu tymczasowym. Nie wybrzydzam, myślę, że zachowuję się dobrze, co tu dużo mówić- wzór. Ale może opowiem coś więcej o sobie, skoro chciałbym kogoś znaleźć. Przede wszystkim kocham człowieków. Uwielbiam mizianie i wszelki kontakt z nimi! Ci malutcy są bardzo rozkoszni i też ich kocham. Uważam, że to najlepsi kompani do zabawy, choć trzeba być ostrożnym wobec nich oraz spostrzegawczym, żeby wiedzieć kiedy zmykać. No i cierpliwość, cierpliwość to podstawa!  Moją ulubioną zabawką jest wędka. Oprócz człowieków bardzo potrzebuję również kociego towarzystwa. Wiecie, czasem trzeba z kimś pomiauczeć i spędzić czas jak kot z kotem. Jeśli jakoś podpasowałem, to… do zobaczenia? A przynajmniej mam taką nadzieję. Już nie mogę się doczekać mojego nowego domu!

Poznaj historię Martiniego:

8 czerwca 2020 r.

Czarno to widzimy!
Nowi podopieczni na pokładzie.
Nie kupuj, adoptuj:
https://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

19 czerwca 2020 r.

Takie trzy małe szkraby czekają na adopcję w naszej kociarni. Prosimy, zabierzcie je od nas zanim nasze serca przepadną na dobre i będziemy musieli sami je adoptować.

Rozważasz adopcję? Przeczytaj jak to zrobić:
https://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

19 grudnia 2020 r.

Jakiś czas temu Martini w końcu doczekał się zmiany. I tak oto z kociarni pojechał do domu tymczasowego, gdzie zamieszkał z dwójką naszych byłych podopiecznych. Początkowo Martini trochę się chował, jednak po paru dniach zaczął coraz częściej i śmielej podchodzić do swoich opiekunów. W domu tymczasowym okazało się, że chłopak jest jeszcze większym pieszczochem niż sądziliśmy, a dodatkowo okazało się, że nasz kawaler doskonale również czuje się w towarzystwie dzieci. Komu tego cudownego, miziastego chłopaka ?

15 marca 2021 r.

Wbrew temu, co sądzi większość z nas, czarna pantera to nie jest osobny gatunek kota! Czarna pantera to tak zwany „kot melanistyczny”. Melanizm odpowiada za czarne lub bardzo ciemne zabarwienie futra dzikiego kota. Melanizm występuje też np. u lisów – stąd niektóre z nich mają piękne srebrne futro. Jest to albo forma adaptacji do otoczenia (funkcja ochronna) albo zaburzenie chorobowe. U dzikich kotów, czarna pantera to zazwyczaj melanistyczny lampart lub jaguar.
Na zdjęciach prezentujemy Wam mini wersję czarnej pantery. Ten egzemplarz kota nie zamieszkuje gęstwiny lasów Ameryki środkowej, ale dom tymczasowy Fundacji Głosem Zwierząt. Chwilowo. Bo intensywnie szukamy mu domu stałego, w Poznaniu i okolicach.
Kocurek ma na imię Martini, ma rok i jest małym rojbrem. Uwielbia zabawę, jest energiczny, dogaduje się z innymi kotami i z dziećmi.

Chcesz mieć swoją czarną panterę? Adoptuj Martiniego!

5 maja 2021 r.

Wydarzyło się dzisiaj coś niesamowitego! Martini opuścił dzisiaj swój dom tymczasowy i wyruszył w podróż do domu stałego. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Pozdrowienia z domu stałego:

23 października 2021 r.

Hej, to znowu ja, co u Was? U  mnie ostatnio dużo zmian. Od niedawna mam swój własny dom i nową rodzinkę. Mówią, że jestem słodziakiem, a ja się po prostu cieszę, że nareszcie mam się do kogo tulić. Z całego domu najbardziej lubię kuchnię, bo wystarczy trochę pomruczeć, gdy ktoś gotuje, a zawsze trafi się coś pysznego. Mam tu też nowe rodzeństwo i chociaż dopiero się poznajemy, to wszystko jest na dobrej drodze. Super jest mieć swoje własne miejsce!

 

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)