Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzona: 01.2015 

Zdrowie:  wykastrowana, odrobaczona, zaszczepiona, zachipowana, testy Fiv dodatni, Felv ujemny

Stosunek do ludzi: pozytywny

Stosunek do dzieci: mieszka obecnie z kilkuletnim chłopcem, początkowo go unikała, ale teraz razem się bawią i są dobrymi kumplami

Psy: nie miała kontaktu

Koty: pozytywny

Inne:

Nebula o sobie:

20 czerwca 2020 r.

Witaj! Na imię mi Nebula i jestem miłą kotką mieszkającą obecnie w poznańskiej kociarni. Pochodzę z poznańskich Podolan, gdzie byłam członkiem kociego stadka. Człowieki z fundacji uznały jednak, że poznańskie ulice to nie jest dobre miejsce dla kota i tak trafiłam do kociarni, gdzie mieszkam razem z innymi kotami. To chyba była dobra decyzja: czuję się tu całkiem ok, jest mi ciepło, mam jedzenia pod dostatkiem (kiedy żyłam na Podolanach często brakowało takich luksusów). Przychodzą też wolontariusze, żeby mnie miziać – bardzo to lubię!

Wolałabym jednak zamieszkać już na swoim, mieć własnego człowieka , nielimitowane głaski i więcej przestrzeni niż w kociarni. Dlatego też się do Ciebie tutaj zwracam. Nie masz przypadkiem kąta dla kota do wynajęcia? Czynsz będę płacić w mruczeniu, przytulaniu i grzaniu kolan!

Z praktycznych rzeczy: zostałam wysterylizowana i wolontariusze z fundacji dalej zajmują się moim zdrowiem: niedawno miałam usunięte zęby, czeka mnie jeszcze szczepienie, odrobaczanie i prawdopodobnie usunięcie guzka w okolicy sutka . Jeśli jesteś zainteresowany/a mną jako wspólokatorką, wypełnij proszę ankietę: http://bit.ly/ankieta-adopcyjna-kot. Szukam domu w Poznaniu i okolicach. Czekam!

Poznaj historię Nebuli:

4 czerwca 2020 r.

Jestem Nebula i szukam domu stałego lub choćby tymczasowego, bo siedzę w kociarni i trochę mi się tu nudzi. Za fajna jestem, by tu się marnować.

21 lipca 2020 r.
Śliczna i rezolutna, około roczna Nebula szuka domu, który zrozumie, że FIV+ to nie wyrok, to drobna niedogodność. Kotka jest cudowna, kocha pieszczoty, uwielbia ludzi. Wyłapana na sterylizację na poznańskich Podolanach została z nami po pierwszym „baranku” i rozmruczeniu – szukamy jej domku niewychodzącego, który pokocha i zadba tak, jak Nebulka na to zasługuje.
Nebula potrzebuje też domu tymczasowego – siedzenie w klatce w kociarni nie należy do komfortowych…
Prosimy, udostępniajcie kitkę!
Więcej o adopcji i o domach tymczasowych przeczytasz na naszej stronie w dedykowanych zakładkach na naszej stronie.

20 sierpnia 2020 r.

Jestem Nebula, mam jeden rok. Jak większość miłych kitku – lubię ludzi, ciepełko i jedzonko. Całkiem mi dobrze w tej kociarni, w której sobie mieszkam, ale człowieki mówią, że powinnam szybko znaleźć dom tymczasowy lub stały, bo z powodu pozytywnego testu na FIV zajmuję im cały pokój i nie mogą ratować więcej innych kitku. Ja sobie tu elegancko leżę, śpię, jem, bawię się, ale nie mogę mieć kontaktu z innymi kotkami. FIV to nic strasznego – po prostu niedobór odporności, który powoduje, że nie mogę być wychodząca.
Jestem całkiem zdrowa, wysterylizowana – może mnie pokochasz? Wtedy ja pokocham Ciebie i będziemy nierozłączni. Choćby daj mi dom tymczasowy…
A wolontariusze FGZ będą mogli ratować kolejne kotki.
Jak adoptować lub zostać domem tymczasowym?

1 października 2020 r.

Nebula w ostatnim czasie opuściła kociarnię i przeniosła się do domu tymczasowego. W pierwszych dniach wychodziła tylko w nocy, jednak z czasem nauczyła się właściwego ludziom rytmu dnia. Jest ogromnym pieszczochem, ale kiedy zobaczy piórka na wędce – budzi się w niej dusza łowcy. Z uwagi na problemy z trzustką od niedawna dostaje karmę gastro, którą uwielbia i je bez żadnych protestów. Mieszka w domu z kilkuletnim chłopcem, początkowo go unikała, jednak teraz razem się bawią i są dobrymi kumplami – dzieci w domu stałym nie powinny stanowić dla niej problemu.

1 października 2021 r.

Dokładnie rok temu mieliśmy przyjemność poinformować o przeprowadzce Nebuli do domu tymczasowego. Tym razem niesiemy znacznie lepsze wieści! Tymczasowi opiekunowie kotki podjęli decyzję – zostanie ona u nich już na zawsze. Bardzo cieszymy się z takiego obrotu spraw i życzymy wszystkiego dobrego dla Nebuli i jej rodziny!

 

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)