Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy
1 listopada 2020
Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego maleńkiego pieska, po prostu nie mogliśmy. Poznaliśmy go w białogardzkim schronisku, zalęknionego do granic, nie umiejącego normalnie funkcjonować, był pieskiem, który pragnął uciekać ile sił w nogach, przed siebie, bez celu, byle dalej. Miał za sobą bardzo trudne przeżycia, a do schroniska trafił chory, w bardzo złym stanie. Dojść do siebie pomogli mu pracownicy i współpracujący ze schroniskiem weterynarz, jednak na jego lęki nie było recepty, przynajmniej w warunkach schroniskowych, gdzie samotność, chłód i szczekanie innych psów wpędzały Rubisia w coraz gorszy stan. Zabraliśmy maluszka do domu tymczasowego, gdzie pod opieką nieocenionej Weroniki z każdym dniem nabiera pewności siebie i chęci do życia. Rubiś świetnie dogadał się z Majkim, psim rezydentem, bardzo do siebie pasują i dzięki temu zostali prawdziwymi kompanami. Rubiś momentalnie przyzwyczaił się do życia w domu, jest pieskiem bezproblemowym, jeśli chodzi o czystość i pozostałe, normalne psie domowe umiejętności. Na początku zbadał sobie ogród, nabrał pewności w tym ograniczonym i bezpiecznym otoczeniu, a z czasem nabrał wiatru w żagle i zaczął wychodzić na normalne, regularne spacery na łąkę i do lasu. Dajemy Rubisiowi jeszcze trochę czasu, dokładnie tyle, ile będzie potrzebował na to, aby zrzucić z barków wszystkie troski i lęki, mocno jednocześnie wierzymy, że już niedługo będą one tylko mglistym wspomnieniem. Szukamy jednocześnie dla niego domu, w którym zostanie w pełni zaakceptowany, kochany i otoczony troskliwą opieką. Rubiś jest zdrowy, zaszczepiony i zabezpieczony przed pasożytami.

3 lutego 2021 r.

To już oficjalne! Rubiś nie musi już na nic czekać, bo jego przyszłość jest już znana i świetlana, a jego malutkiego czółka nie zmarszczy już nigdy żadna smutna myśl. Zostanie na stałe w domu, w którym doszedł do siebie, w którym czuje się najlepiej na świecie i z którego za żadne skarby nie chciałby się wyprowadzać. Będzie mógł do woli bawić się ze swoim przyjacielem Majkim, chodzić z nim na spacery i wspólnie odpoczywać, a wszystko to w towarzystwie najlepszych opiekunów, jakich mógł sobie wymarzyć – Weroniki i Bartka. Z całego serca dziękujemy za tą decyzję i podarowanie Rubisiowi prawdziwego życia!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047