Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

27 sierpnia 2021
Pod naszą opiekę trafiła niedawno Sanah – sympatyczna, około 8 letnia suczka w typie owczarka niemieckiego. Nie wiemy co prawda ile dokładnie wszystko trwało, ale ostatni okres w jej życiu to istne pasmo nieszczęść. Po śmierci swojego właściciela została rozdzielona z psem, z którym dotychczas żyła i oddana do tzw. adopcji… To, co ją spotkało było tragiczne i przerażające. W przeciwieństwie do swojego kolegi trafiła bardzo źle. Człowiek, który miał się nią zaopiekować znęcał się nad nią zamykając w piwnicy bez dostępu do jedzenia i wody. To trudne do wyobrażenia, ale tak właśnie było. Ufna i bardzo przyjazna sunia znalazła się w sytuacji praktycznie bez wyjścia, zdana w pełni na łaskę i niełaskę swojego oprawcy. Szczęśliwie dla niej o wszystkim dowiedział się przyjaciel zmarłego właściciela, który zabrał Sanah do siebie, gdzie przez krótki czas była bezpieczna i radosna w towarzystwie swojego psiego kolegi. Niestety to nie koniec jej dramatu. Nowy opiekun zniknął z jej życia równie szybko, jak się w nim pojawił i Sanah znalazła się ponownie w trudnej sytuacji życiowej. Nie mając należytej opieki uciekała notorycznie z podwórka i szukała pomocy w miejscu, które znała najlepiej – wracała ciągle do domu swojego zmarłego właściciela… Niestety nie było tam już nikogo, kto mógłby jej pomóc. Rodzina zmarłego nie chciała lub nie mogła się nią zaopiekować i w ten sposób Sanah trafiła do schroniska, w którym będzie musiała poczekać na kogoś, kto da jej nowy, prawdziwy dom. Sanah mimo wszystko jest bardzo ufna i miła dla ludzi, szybko nawiązuje znajomości, na niczym jej tak bardzo nie zależy jak na uwadze i cieple ze strony człowieka. Ładnie chodzi na smyczy, na spacerach jest bardzo grzeczna, potrafi komunikować się z psami. Zależy nam, aby znalazła w końcu prawdziwy dom, w którym będzie traktowana z szacunkiem i zostanie otoczona właściwą opieką, na którą od zawsze zasługuje. Nie zostanie wydana do życia tylko na dworze. Szukamy dla niej domu w okolicy cichej i spokojnej, przyjaznej psom, z łatwym dostępem do terenów zielonych, z których będzie mogła korzystać podczas codziennych spacerów. Błagamy o dom dla tej pięknej dziewczyny… Dość już wycierpiała.
29 października 2021
Sanah już w domu! Szczęśliwie zdążyła opuścić schronisko przed zimą i może spokojnie puścić w niepamięć wszystkie nieprzyjemne doznania z ostatnich miesięcy. Zamieszkała pod jednym dachem z zachwyconymi nią opiekunami oraz dwoma kotami, które stopniowo przekonują się do swojej nowej współlokatorki. Bardzo cieszymy się z tej adopcji i z całego serca dziękujemy za podarowanie Sanah nowego domu! Każda adopcja nas bardzo cieszy, ale adopcje starszych psów są naprawdę wyjątkowe.

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: remik@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 771 863