Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1 kwietnia 2021
Uroczy Simonek czeka na dom wśród pozostałych naszych podopiecznych. Dom, być może pierwszy w całym jego życiu, w którym zostanie pełnoprawnym członkiem rodziny, szanowanym i kochanym. Trudno nie polubić Simona – jest pełen ciepła i pozytywnych uczuć, spokojny i zrównoważony, jak ktoś mocno doświadczony przez życie, ale akceptujący to i wciąż z optymizmem patrzący przed siebie. Simon nie oczekuje wiele. Wystarcza mu nieco ciepła, zrozumienia i poszanowania jego naturalnych potrzeb. Pójdzie z człowiekiem, gdy ten będzie go szanował, i zrobi to sam z siebie, nie na komendę i nie z przymusu. Jest psem, o którego warto zabiegać, bo ma w sobie tą rzadką mądrość wynikającą z doświadczenia i życiowych zmagań. Nie znamy jego przeszłości i nigdy już jej nie poznamy, ale nie ma ona też dla nas większego znaczenia. To, co teraz ważne, to zorganizowanie Simonowi jego przyszłości. Postaramy się namalować mu ją w ciepłych barwach i znaleźć mu dom, w którym będzie mógł zapomnieć o swojej dotychczasowej niedoli, spokojnie odetchnąć i bez przeszkód zajmować się swoimi sprawami w towarzystwie opiekunów, którzy zadbają, aby już nigdy niczego mu nie brakowało. Mógłby to być dom, w którym mieszkają już inne zwierzęta, Simon akceptuje bowiem inne psy, a po jego zachowaniu wnioskujemy, że i koty nie zrobiłyby na nim większego wrażenia. Na pewno nie powinien mieszkać w bloku i na typowym miejskim osiedlu. Należy mu się okolica cicha i spokojna, bez niepotrzebnych, cywilizacyjnych bodźców. Na razie skupiamy się na podciągnięciu jego kondycji, bo trafił do nas bardzo zaniedbany i chudy, zabierzemy do weterynarza na badania i postaramy się, aby czas upływał mu jak najszybciej i jak najspokojniej.
2 września 2021
Simon mówi, że cierpliwość jest cnotą, ale nie można od nikogo oczekiwać, że osiągnie w tej cnocie doskonałość. A tymczasem on sam tyle czasu już czeka na dom, że za chwilę doskonałość nie tylko osiągnie, ale przeskoczy i zdystansuje! Nie możemy na to pozwolić! Simon to wyjątkowo uroczy pies, który nie tyle da się lubić, ale którego nie sposób nie polubić – możecie nam wierzyć na słowo lub zadzwonić i umówić się z nim na spacer!
19 września 2021
Z wielką radością piszemy te słowa – Simon doczekał się w końcu swojego nowego domu! Czekał na niego długo, zbyt długo, ale teraz to wszystko nie ma już większego znaczenia. Ma teraz nie tylko dach nad głową, ale też oddaną opiekunkę, której z całego serca dziękujemy za podjętą decyzję! W schronisku Simon był zawsze uśmiechnięty, energiczny i pozytywnie nastawiony do świata, nic nie było w stanie go złamać, jakby wiedział, że jego los kiedyś się odmieni i wystarczy jedynie na to cierpliwie poczekać. Opłaciło się. Jest już bezpieczny i otoczony należytą opieką. Dziękujemy!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 939 384