Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

Podstawowe informacje:

Urodzony: 05.2020

Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany, testy fiv/felv ujemne

Stosunek do ludzi: przyjazny

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: pozytywny

Inne: Znajduje się w Schronie w Dopiewie, potrafi korzystać z kuwety

Ski o sobie:

14 listopada 2020 r.

Dzień dobry. Nigdy nie pisałem żadnego ogłoszenia, więc bądźcie proszę wyrozumiali. Od czego by tu zacząć? Okej… to jestem Ski, Jestem młodym kocurkiem – urodziłem się w maju. Początkowo gdy trafiłem do schroniska byłem bardzo wystrachany. Dawałem się pogłaskać, ale cały czas musiałem być czujny. Nie miałem wcześniej kontaktu z człowiekami, nie wiedziałem czy czegoś mi któryś nie zrobi. Jednak jak to mówią, czas robi swoje. Tak też się stało w moim przypadku. Zacząłem przekonywać się, że człowiek nie jest wcale taki zły. Bardzo lubię głaski. Jestem bardzo ciekawskim i energicznym chłopakiem, więc bardzo chętnie będę się bawił i z ludźmi i z innymi kotami. Żeby tak było, potrzebna mi jest kochająca rodzina, która przygarnie mnie pod swój dach. Może to właśnie Ty będziesz moją rodziną?

Poznaj Historię Ski’ego:

4 lipca 2020 r.

Naszymi nowymi podopiecznymi jest 4-osobowa rodzina. Matka i trójka maluchów. Jest to jedna dziewczynka Gwen i dwójka chłopaków Ski i Sony. Mama czyli Hali przyprowadziła je do swojej karmicielki. Hali jest bardzo przyjacielską kotką, natomiast maluchy są mało ufne do obcych ludzi. Jednak każdy z nich przy bliższym kontakcie powoli się uspokaja przy człowieku. Są zaciekawione nowymi rzeczami. Matka jest bardzo stęskniona za ludzkim dotykiem. Chętnie obserwują zachowanie innych kotów.

20 lutego 2021 r.

Wiosna w kociarni w schronisku w Dopiewie oznacza bieganie za piórkiem. A już niebawem, gdy pogoda pozwoli, dzieciaki przeniosą się na dwór, pod wolierę. Na razie jednak wolą grzać dupki w środku. 
Czarno-biały chłopaczek Ski poleca się do adopcji. Ma 10 miesięcy i jest nieśmiały, ale gdy zaufa – rojbruje z piórkiem.
Nie kupuj, adoptuj!

3 czerwca 2021 r.

Ski i Sony to bracia, którzy trafili do schroniska prawie rok temu.
Początki były ciężkie, bo chłopcy nie chcieli mieć nic wspólnego z ludźmi – uciekali, syczeli i wspinali się jak najwyżej byle uciec przed dotykiem człowieka. Na szczęście z czasem zrozumieli ile tracą.
Z pewnością bardzo pomogła im ich mama, Hali (szczęśliwa w swoim domu), siostra Gwen (która znajduję się w domu tymczasowym) oraz przyszywane rodzeństwo, które było w podobnym wieku. Czas uciekał i każdy pakował walizeczkę i jechał do domu. Tylko Ski i Sony nadal nie znają życia poza schroniskiem. Nikt nie pyta, nikt nie odwiedza i nikt nie myśli o zabraniu ich do domu.
Chłopcy są bardzo grzeczni, wychowani, korzystają z kuwety, akceptują inne koty, ale nie rozumieją dlaczego inni pojechali a oni nadal nie.

Ski jest dużo odważniejszy od Sonego. Zajmuje mu kilka chwil żeby podejść do całkowicie obcej osoby i zacząć się miziać. Sony jest delikatnie bardziej wycofany i potrzebuje więcej czasu. Jednak gdy już oswoi się z nową sytuacją, wychodzi ze swojej kryjówki i odważniej stawia czoła wyzwaniu.

Do opiekunek, które znają już dłuższy czas, śmiało przychodzą na głaski i zabawę. Jest nawet jeden sposób żeby Ski i Sony wyszli ze swoich zakamarków bez żadnego strachu czy ucieczek. Chętnie zdradzimy każdemu zainteresowanemu jak zdobyć ich serduszka.

Marzy nam się, żeby chłopcy znaleźli swoje miejsce. Mamy cichą nadzieję, że ktoś ich pokocha i zabierze ich razem do wspólnego domu. Wiemy jednak, że szanse na podwójną adopcję graniczą z cudem, więc nie stawiamy takiego warunku.

Może właśnie ktoś z Was czyta ten post i widzi w chłopakach towarzystwo na całe życie?
Ski i Sony są zdrowi, odrobaczeni, zaszczepieni, testy FIV/FELV mają ujemne, są również po kastracji. Nic tylko brać ich do domu i miziać.

2 lipca 2021 r.

Dzisiaj szczególny dzień dla Ski! Nasz kochany kociak wraz ze swoim bratem Sonym przeprowadzili się ze schroniska do swojego długo wyczekiwanego domu stałego. Jesteśmy pewni, że wspólnie bardzo szybko odnajdą się w nowym miejscu. Gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)