Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

Podstawowe informacje:

Urodzony: 05.2020

Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany, Testy Fiv/ Felv ujemne

Stosunek do ludzi: pozytywny

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: pozytywny

Inne: Znajduje się w Schronie w Dopiewie, potrafi korzystać z kuwety

Sony o sobie:

24 lutego 2021 r.

Hej tu Sony, nie będę ściemniał, że ze mnie taki na dzień dobry przytulas. Niestety do odważnych to ja się póki co nie zaliczam. Trochę się tego człowieka jeszcze boję, ale spokojnie, walczę z tym każdego dnia i widzę postępy. Jednak by w pełni się otworzyć potrzebuję Twej pomocy. Dlatego myślę, że gdybyś dał mi chociaż dom tymczasowy, albo najzwyczajniej adoptował i był cierpliwy, dał trochę czasu myślę, że wtedy wspólnymi siłami by się nam udało. Jeszcze będziemy się śmiać z tej mojej początkowej nieśmiałości. 

Z innych rzeczy to jestem już odrobaczony, zachipowany, zaszczepiony. No i to co ważne jestem młodziutki jeszcze, urodziłem się w maju 2020 roku. To chyba wszystko na ten moment. Podasz mi pomocną łapę? Wiedz, że gorsze przypadki ode mnie były ogarnięte i później wychodziło, że to świetne koty!

Poznaj historię Soniego:

4 lipca 2020 r.

Naszymi nowymi podopiecznymi jest 4-osobowa rodzina. Matka i trójka maluchów. Jest to jedna dziewczynka Gwen i dwójka chłopaków Ski i Sony. Mama czyli Hali przyprowadziła je do swojej karmicielki. Hali jest bardzo przyjacielską kotką, natomiast maluchy są mało ufne do obcych ludzi. Jednak każdy z nich przy bliższym kontakcie powoli się uspokaja przy człowieku. Są zaciekawione nowymi rzeczami. Matka jest bardzo stęskniona za ludzkim dotykiem. Chętnie obserwują zachowanie innych kotów.

10 lutego 2020 r.

Z całej naszej kociej ekipy ze schroniska w Dopiewie potrzebował najwiecej czasu, żeby się przekonać do ludzi. Nadal zanim podejdzie do człowieka, musi mieć czas na chwile obserwacji.
To koci indywidualista, chociaż nie gardzi głaskami i bliskością człowieka! Po prostu potrzebuje spokoju i cierpliwości.
W kontakcie z innymi kotami to ideał!
Adoptuj Sony’ego:
Chłopak urodził się w maju 2020.

3 czerwca 2021 r.

Ski i Sony to bracia, którzy trafili do schroniska prawie rok temu.
Początki były ciężkie, bo chłopcy nie chcieli mieć nic wspólnego z ludźmi – uciekali, syczeli i wspinali się jak najwyżej byle uciec przed dotykiem człowieka. Na szczęście z czasem zrozumieli ile tracą.
Z pewnością bardzo pomogła im ich mama, Hali (szczęśliwa w swoim domu), siostra Gwen (która znajduję się w domu tymczasowym) oraz przyszywane rodzeństwo, które było w podobnym wieku. Czas uciekał i każdy pakował walizeczkę i jechał do domu. Tylko Ski i Sony nadal nie znają życia poza schroniskiem. Nikt nie pyta, nikt nie odwiedza i nikt nie myśli o zabraniu ich do domu.
Chłopcy są bardzo grzeczni, wychowani, korzystają z kuwety, akceptują inne koty, ale nie rozumieją dlaczego inni pojechali a oni nadal nie.

Ski jest dużo odważniejszy od Sonego. Zajmuje mu kilka chwil żeby podejść do całkowicie obcej osoby i zacząć się miziać. Sony jest delikatnie bardziej wycofany i potrzebuje więcej czasu. Jednak gdy już oswoi się z nową sytuacją, wychodzi ze swojej kryjówki i odważniej stawia czoła wyzwaniu.

Do opiekunek, które znają już dłuższy czas, śmiało przychodzą na głaski i zabawę. Jest nawet jeden sposób żeby Ski i Sony wyszli ze swoich zakamarków bez żadnego strachu czy ucieczek. Chętnie zdradzimy każdemu zainteresowanemu jak zdobyć ich serduszka.

Marzy nam się, żeby chłopcy znaleźli swoje miejsce. Mamy cichą nadzieję, że ktoś ich pokocha i zabierze ich razem do wspólnego domu. Wiemy jednak, że szanse na podwójną adopcję graniczą z cudem, więc nie stawiamy takiego warunku.

Może właśnie ktoś z Was czyta ten post i widzi w chłopakach towarzystwo na całe życie?
Ski i Sony są zdrowi, odrobaczeni, zaszczepieni, testy FIV/FELV mają ujemne, są również po kastracji. Nic tylko brać ich do domu i miziać.

2 lipca 2021 r.

Dzisiaj szczególny dzień dla Soniego! Nasz kochany kociak wraz ze swoim bratem Ski przeprowadzili się ze schroniska do swojego długo wyczekiwanego domu stałego. Jesteśmy pewni, że wspólnie bardzo szybko odnajdą się w nowym miejscu. Gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)