Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

28 października 2021
Szymek jest wyjątkowo uroczym, sympatycznym i młodziutkim psem, który miał wyjątkowo pechowy start w życie. Nie wiemy z jakiego powodu znalazł się w schronisku w tak młodym wieku, ale nie mamy wątpliwości, że miesiąc spędzony za kratami był dla niego ciężkim doświadczeniem. Niespełna 4 miesięczny, bardzo wrażliwy i delikatny szczeniaczek nie powinien spędzać całych dni w izolacji nie mając poczucia bezpieczeństwa, wsparcia od bliskich istot ani możliwości normalnego rozwoju i poznawania świata. Szczęśliwie udało nam się znaleźć dla niego dom tymczasowy, w którym chłopaczek szybko się zaaklimatyzował i pokazuje każdego dnia z bardzo dobrej strony. Jak na dorastającego psa przystało jest ciekawski i wesoły, interesuje się wszystkim, co go otacza, lubi się bawić, ale także myśleć o tym, co robi. Nie jest w gorącej wodzie kąpany, lubi analizować sytuację i otoczenie, bardzo ładnie reaguje też na komunikaty wysyłane przez inne psy i ludzi. Szymek jest odważnym pieskiem, nie wpada w panikę, gdy przyjdzie mu zmierzyć się z czymś dla siebie nowym. Mieszka w domu z drugim psem, z którym bardzo dobrze się dogaduje, może zamieszkać pod jednym dachem z drugim psem, ale najlepiej byłoby dla niego, gdyby był to pies dorosły, pewny siebie, spokojny i lubiący szczenięta, od którego Szymek będzie mógł się uczyć zachowań i postępowania. Nasz milusiński wyrośnie prawdopodobnie na średniej wielkości psa. Szymek jest zdrowy i zaszczepiony. Powinien zamieszkać w okolicy spokojnej, przyjaznej psom, wolnej od miejskiego hałasu i zgiełku. Świetnie czuje się na łąkach, uwielbia buszować w trawie i zbierać z ziemi nowe zapachy.
11 listopada 2021
Przeprowadzka do nowego domu nie zrobiła na Szymusiu większego wrażenia, potraktował ją jak coś zupełnie normalnego i od pierwszej chwili w nowym miejscu zachowuje się absolutnie bez zarzutu. Nie dziwi nas to wcale, bo znamy go takiego od samego początku: mądrego, odważnego i zrównoważonego. Cieszymy się, że ma już swoje miejsce w świecie i zakochanych w sobie ludzi, którzy zrobią wszystko, by Szymusiowi nie stała się najmniejsza nawet krzywda. Z całego serca dziękujemy za podarowanie Szymusiowi prawdziwego domu i trzymamy mocno kciuki za to, aby wyrósł na świetnego psa, na jakiego się zapowiada!

[nggallery id=2286]

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047