Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

27 lutego 2021
Toni, Tamiś i Tilo to trójka uroczych, słodkich i pięknych kluseczek, które wraz ze swoją mamą Tilką trafiły do nas pod koniec lutego, mając wówczas około 3 tygodni. Dzieciaczki przyszły na świat gdzieś pośrodku niczego, w czasie największych zimowych mrozów, nie mając żadnego schronienia i mogąc liczyć tylko na swoją mamę, która jak tylko umiała starała się wykarmić i ogrzać swoje maluchy. Niestety nie wszystkie szczeniaczki z miotu miały tyle szczęścia, co nasza trójka… Kilka szczeniąt zmarło zanim dotarła do nich pomoc… Nie wiemy jakie były wcześniejsze losy Tilki – czy została z premedytacją porzucona w zaawansowanej ciąży, czy też błąkała się od dłuższego czasu, a poród w naszej okolicy był tylko przypadkiem i pewnie nigdy się tego nie dowiemy. Wiemy jednak, że Toni, Tamiś i Tilo muszą trafić do najlepszych możliwych domów, aby byli już do końca swoich dni bezpieczni i nigdy nie zaznali krzywdy ze strony człowieka. Maluchy są urocze, jak na szczeniaczki przystało, gdy nie śpią to wszędzie ich pełno, a gdy śpią to otacza je atmosfera pełna miłości, słodkości i wszelkiego dobra. Są żywo zainteresowane otaczającym je światem, który za chwilę zaczną dokładnie poznawać, bo ich pulchniutkie łapki zaczynają nieść ich dalej i dalej. Toni (dziewczynka) i Tamiś (chłopiec) są bardzo towarzyskie i dosyć spokojne, lubią wspólne zabawy i chętnie pakują się na kolana. Tilo (chłopiec) zdradza zamiłowanie do odkrywania nowych miejsc – jeżeli ktoś ma czmychnąć przez otwarte drzwi to na pewno będzie to on – a nowe miejscówki z powodzeniem wykorzystuje do ucinania sobie kolejnych drzemek. Maluszki będą gotowe do adopcji po 10 kwietnia, powinny zamieszkać w spokojnych okolicach, z dala od miejskiego hałasu i zgiełku. Szczeniaczki są zdrowe, znajdują się pod stałą opieką lekarza weterynarii.
Szukamy dla nich kochających domów, ale też domu tymczasowego, który zaopiekuje się maluszkami i ich mamą Tilką.
8 kwietnia 2021
Nasze kluski rosną jak na drożdżach, do nowych domów mogą się przeprowadzać po 10 kwietnia, a tymczasem tylko Tilo pakuje pomału walizeczkę i rusza w świat. Toni i Tamiś nadal czekają na tych jedynych, kochających ludzi! Toni to bardzo rezolutna panienka a jej braciszek należy do grona myślicieli i woli się zastanowić czy się opłaca, zanim coś zrobi. Cała trójka jest bardzo ciekawska i wszędzie ich pełno, ale jak przychodzi czas na drzemkę, to padają tam gdzie stoją. Ogromnie dziękujemy Lidce z Hotel Dla Psów „Ogród Pegi” za uratowanie nas z opresji i przygarnięcie gromadki razem z ich mamą na tymczas!
16 kwietnia 2021
Nie dajcie się zmylić temu imieniu, tak słodko brzmiącemu i idealnie pasującemu do malutkiego szczeniaczka. Musicie wiedzieć, że Tamiś to poważny, mający swoje zdanie młodzieniaszek, który już niedługo będzie dużym i poważnym psem, na jakiego będą chciały wyrosnąć wszystkie okoliczne szczeniaczki. I dobrze, bo warto mieć dobre wzorce. Tamiś już teraz zdradza bardzo duży potencjał i cechy, które chciałoby się widzieć u wielu psów. Tamiś dojrzewać będzie pod okiem swojej rodziny, która jeszcze przed pierwszym spotkaniem była zgodna, że chcą właśnie jego i nie brali pod uwagę żadnej innej opcji. Dzisiaj mieszkają już razem i – co nikogo nie dziwi – wszyscy są z tego faktu bardzo zadowoleni, choć trudno ocenić kto bardziej, Tamiś (dziś Teoś), czy jego ludzie, bo na wszystkich twarzach gości równie szeroki uśmiech. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkiego dobrego na przyszłość!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047