Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

29 listopada 2021
Winnie jest młodziutkim, około 10 miesięcznym psem w typie owczarka maremma. Nie wiemy, czy ma jakieś wybitne zdolności pasterskie, ale z pewnością ma niebywały talent do skradania ludzkich serc. Wystarczy na niego spojrzeć i już się go lubi. Trudno zresztą, żeby było inaczej, bo chłopak nie jest pozbawiony uroku osobistego, a do tego jest super towarzyski i miły zarówno dla ludzi, jak i innych psów, z którymi bardzo lubi spędzać czas. Komunikacji z psami nauczyło Winniego życie na wysypisku. Zgodnie z panującym w południowych Włoszech zwyczajem, został najprawdopodobniej porzucony jako szczenię i postawiony w sytuacji bez wyjścia. Nauczył się życia na ulicy i zdobywania pożywienia na wysypisku śmieci, jednak ten tryb życia – mimo bezsprzecznej zalety, jaką jest pełna wolność – ma swoje wady i nikogo nie rozpieszcza. Opiekunka Winniego znalazła go nieopodal wysypiska w opłakanym stanie – był wychudzony i odwodniony. W domu doszedł do siebie i dzisiaj jest już w bardzo dobrej kondycji, niestety nie może dłużej zostać u swojej opiekunki ze względu na jej tryb pracy. Do Polski przyjedzie na początku grudnia, chcemy do tego czasu znaleźć dla niego dom tymczasowy, który mógłby w przyszłości zostać jego domem stałym. Nie szukamy znawców rasy, ale ludzi rozumiejących psy, ich potrzeby i zachowania. Winnie jest wesołym i radosnym psem, który ceni sobie swobodę i wolność, możliwość chodzenia bez smyczy i normalnego funkcjonowania w świecie. Winnie zachowuje się nienagannie w stosunku do spotykanych psów oraz ludzi, nie ma więc najmniejszych obaw przed odpięciem mu smyczy. Nie chcemy go tego pozbawiać, więc szukamy dla niego domu w takiej okolicy, w której będzie miał możliwość chodzenia luzem po łąkach lub innych naturalnych terenach. Może zamieszkać ze starszymi dziećmi, innym psem lub psami i kotami.
10 grudnia 2021
Winnie otrzymał prawomocne polskie obywatelstwo i został pełnoprawnym członkiem swojej nowej rodziny. Zgodnie z przewidywaniami wprowadził się do nowego domu zupełnie bez kompleksów i większego stresu. Zakolegował się z rezydentką Galą, polubił też ze wzajemnością wszystkich ludzkich domowników, którzy z wielką radością przyjęli pod swój dach kolejnego domownika. Winnie świetnie odnalazł się w domowych warunkach i dostosował do rytmu, w którym funkcjonuje jego nowa rodzina. Cieszymy się, że jego niedola dobiegła końca i może już cieszyć się spokojnym, beztroskim życiem. Dziękujemy za przygarnięcie Winniego!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047