Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

22 czerwca 2021

Amelka jest młodziutką, około 2 letnią suczką, która trafiła pod naszą opiekę wprost ze swojego pseudo domu. Zlękniona i zagubiona, żyła bez należytej opieki, nie mając żadnego zaufania do ludzi, często była zdana na siebie, gdy samotnie błąkała się po ulicach szukając bezpiecznego kąta. Nie jest typem psa, który z radością włóczy się samotnie i każdą okazję do samodzielnej wycieczki traktuje jak super przygodę. Amelka jest delikatna i wrażliwa, bardzo potrzebuje bliskości człowieka, poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Udało nam się zabrać ją do domu tymczasowego, w którym bardzo szybko poczuła się bardzo dobrze i pewnie. Wiemy już o niej dużo więcej niż na samym początku i – tak jak podejrzewaliśmy – okazała się być bardzo fajną i sympatyczną istotą. Amelka, choć wycofana i szukająca wsparcia w trudnych dla siebie sytuacjach, już od pierwszego dnia pokazała, że jest psem bardzo grzecznym i spokojnym. W domu nie stwarza żadnych problemów wychowawczych, potrafi zostawać sama niczego nie niszcząc i nie hałasując. Dużo odpoczywa, ale wyraźnie szuka towarzystwa ludzi, przy których czuje się najpewniej i najbezpieczniej. Amelka ładnie chodzi na smyczy, choć widać po niej, że życie w mieście to nie jest jej największe marzenie. Przytłacza ją gęsta zabudowa, duży ruch i ilość bodźców z zewnątrz, przez co nie czuje się najlepiej na spacerach i wyraźnie widać, że woli okolice spokojne, ciche, wolne od typowo miejskich cech. Dlatego szukamy dla niej domu w okolicy podmiejskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie atrakcyjnych dla psów terenowych spacerowych. Musi to być okolica cicha i spokojna, w takiej bowiem Amelka czuje się najlepiej i najbezpieczniej. Jest zdrowa i mała – waży ok. 12 kg.
26 stycznia 2022

Nasza biszkoptowa piękność wciąż czeka na swój nowy dom. Czeka, czeka i doczekać się bidulka nie może, a my wraz z nią wypatrujemy przeznaczonych jej ludzi, gdzieś przecież muszą być… Pocieszające jest to, że dziewczynka pozostaje w dobrym zdrowiu i dobrze czuje się u swoich tymczasowych opiekunów, którzy wypowiadają się o niej zawsze bardzo ciepło. Nie pozostaje nam nic innego, jak robić swoje i cierpliwie czekać na odmianę losu naszej małej Amelki. Miejmy nadzieję, że niedługo dostanie szansę od losu i przeprowadzi się do swojego nowego domu.
19 marca 2022

Co tu dużo mówić – sytuacja Amelki spędzała nam sen z powiek. Młodziutka, śliczna sunia, a przyszło jej czekać na adopcję ponad 9 miesięcy… W ogóle tego nie podejrzewaliśmy, gdy do nas przyjechała, a każdy kolejny miesiąc jej bezdomności przyprawiał nas o kolejne nerwobóle. Na szczęście jednak jest to już przeszłość. Zarówno my, jak i Amelka śpimy już spokojnie! Dziewczynka zamieszkała w nowym domu, w którym czuje się wyśmienicie i od pierwszego dnia korzysta z przywilejów dostępnych tylko dla tzw. „oczek w głowie” 🙂 Cieszymy się niezmiernie i dziękujemy za przygarnięcie naszej biszkoptowej księżniczki!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047