Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

11 listopada 2021
Roczny Bubuś potrzebuje pilnie nowego domu. W tym, w którym jest od szczenięcia nie powinien zostać ani dnia dłużej, ponieważ jest tam nieszczęśliwy i sfrustrowany, a dając ujście swoim emocjom sprawia, że nieszczęśliwi i sfrustrowani są również jego opiekunowie. Bubuś zupełnie nie pasuje do swojej obecnej rodziny, powinien trafić w dużo spokojniejsze środowisko, w którym w pełni odpocznie, wyciszy się i pokaże jakim psem jest naprawdę. Obecnie nie robi najlepszego wrażenia przez to, że jest często silnie pobudzony, a przez to nerwowy, nadmiernie ruchliwy oraz szczekliwy. Wierzymy jednak, że gdzieś w środku jest zupełnie normalnym i spokojnym psem, który może być świetnym towarzyszem, trzeba mu jednak dać szansę i postarać się go zrozumieć. Szukamy dla Bubusia domu, chociażby tymczasowego, który we współpracy z nami pomoże temu psu stanąć na nogi i odzyskać emocjonalną równowagę. Musiałby to być dom bez dzieci, zlokalizowany w możliwie spokojnej okolicy, wolnej od nadmiernych bodźców oraz najlepiej bez innych zwierząt, których obecność go pobudza. Nie zależy nam na tym, aby umieścić Bubusia pod kloszem z dala od całego świata, ale chcemy maksymalnie ułatwić mu powrót do normalności nie narażając go na dużą ilość trudnych do zniesienia zjawisk. Bubuś potrzebuje opiekunów spokojnych, opanowanych i empatycznych, którzy nie będą widzieć w nim pociesznej maskotki, ale psa, który ma swoje potrzeby, uczucia i emocje.
16 stycznia 2022
Wygląda na to, że pokładane w Bubusiu nadzieje nie okazały się płonne! Chłopaczek przeprowadził się już do swojego nowego domu i musimy przyznać, że zachowuje się wyjątkowo dobrze. Zmiana środowiska podziałała na niego niczym kojący balsam, Bubuś jest spokojny i wyciszony, a wraz z nim jego nowi opiekunowie. Jesteśmy szczęśliwi, że trafiliśmy na właściwych ludzi, którzy pokochali Bubusia całym sercem i stworzyli mu odpowiednie warunki do życia – dziękujemy!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: remik@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726