Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

11 marca 2022
Coen jest młodym, ok. 3-letnim pięknym psem w typie owczarka niemieckiego, który błąkał się po terenie naszej podpoznańskiej gminy. Mocno wierzyliśmy w to, że ktoś go szuka i szybko odbierze z boksu, jednak stało się inaczej i tym samym Coen zasilił szeregi psich podopiecznych naszej fundacji. Od samego początku zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie, jest miłym psem, przyjaźnie nastawionym do ludzi, chętnie spędzającym czas w lesie i na łąkach, lubiącym spacerować i relaksować się na świeżym powietrzu. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, reaguje jak się go zawoła, lubi dotyk i często podstawia brzuch do głaskania. Dobrze komunikuje się z psami, zwłaszcza towarzystwo suczek bardzo mu odpowiada. Szukamy dla niego dobrego domu w spokojnej okolicy, gdzie będzie mógł odpocząć po schroniskowych trudach i zaznać normalnego, ustabilizowanego życia. Najlepiej by było, gdyby Coen zamieszkał w domu z ogrodem w miejscu z łatwym dostępem do terenów zielonych, gdzie będzie mógł chodzić na regularne, codzienne spacery. Nie zostanie wydany do życia wyłącznie na dworze, w kojcu lub na łańcuchu przy budzie. Coen jest zdrowy, odrobaczony, zaszczepiony i zabezpieczony przeciwko pasożytom zewnętrznym oraz wykastrowany.
29 lipca 2022
Nowi opiekunowie Coena zdawali się nie mieć najmniejszych wątpliwości co do jego osoby na długo przed pierwszym spotkaniem. Słychać to było w ich głosach i właściwie od samego początku mówili o nim, jak o swoim psie, a nie jakimś przypadkowym, bezimiennym rezydencie schroniska. Spacery zapoznawcze tylko potwierdziły ich przekonanie o słuszności decyzji o adopcji Coena, reszta była już tylko formalnością. Coen bardzo szybko złapał dobry kontakt ze swoją nową rodziną, polubił od początku wszystkich, bez wyjątku – dorosłych, dzieci i psa – i pokazał, że jest fajnym i zrównoważonym psem, co kolejno potwierdził po wprowadzeniu się do nowego domu. Choć podróż była długa i męcząca, bo pojechał aż do Danii, Coen zniósł ją dzielnie, a w nowym miejscu szybko się aklimatyzuje, każdego dnia nabierając więcej spokoju i pewności co do tego, że to już koniec tułaczki. Dziękujemy Magdzie i Philippe za przygarnięcie Coena i podarowanie mu nowego życia!

[nggallery id=2360]

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: remik@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726