Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

25 stycznia 2022
Maleńki Dunio został przez nas zabrany do domu tymczasowego ze schroniska w Białogardzie, do którego trafił w środku zimy i w którym nie miał najmniejszych szans, aby poczuć się bezpiecznie, czy chociażby ogrzać. Oglądanie tego malutkiego pieska w betonowym boksie, trzęsącego się z zimna i pomimo strachu błagającego o odrobinę bliskości i ciepła, sprawiało, że łzy same cisnęły się do oczu. Szczęśliwie po raz kolejny mogliśmy liczyć na pomoc Lidki, która wzięła Dunia do siebie, dając mu szansę na funkcjonowanie w normalnych, domowych warunkach, w towarzystwie jej rodziny, psów i kotów. Dunio błyskawicznie poczuł się bezpiecznie i pewnie, a otwierając się każdego dnia pokazuje, że jest cudownym, wesołym i pozytywnym maluszkiem, któremu do szczęścia brakuje jedynie prawdziwej rodziny, która zawsze już będzie o niego dbała. Chłopaczek jest iście mikroskopijnych rozmiarów, waży około 4 kilogramów, ale czego natura nie dała mu w ciele, wynagrodziła w duchu. Dunio jest odważny i ciekawy świata, szybko uczy się chodzić na smyczy, choć nie znał tego zupełnie, radzi sobie w towarzystwie psów (a wszystkie są większe od niego), nie boi się ludzi i coraz pewniej porusza się przy ulicy w drodze na swój codzienny spacer. Jest psem zdrowym i wykastrowanym, ma książeczkę zdrowia, aktualne szczepienia i jest zabezpieczony przeciwko pasożytom, ma około 4 lat. Szukamy dla niego domu w cichej i spokojnej okolicy, z dala od typowo miejskich zjawisk, jak intensywny ruch uliczny i hałas. Dunio lubi ciszę i spokój, najlepiej czuje się mając pod łapkami trawę i naturalne, miękkie podłoże. Najchętniej zamieszka w domu z innymi zwierzętami, jak psy czy koty.
3 kwietnia 2022
Lepszego domu nie mógł sobie Dunio wymarzyć, no nie mógł. A my, choć o takim marzyliśmy, to do teraz nie dowierzamy, że jednak się udało. Nasz maluszek zamieszkał w idealnej dla siebie, cichej okolicy, blisko natury, a do tego w towarzystwie bardzo sympatycznych i towarzyskich psów, którym towarzystwa na co dzień dotrzymują wyjątkowo troskliwi, rozsądni i empatyczni ludzie. Dunio, choć wrażliwy i bardzo delikatny, od razu poczuł się w nowym domu, jak u siebie. Dziękujemy!

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)