Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Podstawowe informacje:

Urodzona: 2019 r.

Zdrowie: testy FIV/FeLV ujemne, odrobaczona, w trakcie diagnostyki

Stosunek do ludzi: pozytywny, lubi towarzystwo człowieka

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: nie miała kontaktu

Koty: pozytywny, żyła w domu z pozostałymi 3 kotami

Inne: kotka o spokojnym usposobieniu

 

Elsa o sobie:

Cześć, z tej strony Elsa.
I nie, imię nie jest przypadkowe. Niestety. Albo stety?
Gdy byłam mała, było mi fajnie w życiu. Miałam moje kocie rodzeństwo, a przede wszystkim Pańcię, która głaskała i dbała, żeby brzuszek zawsze był pełen. Chętnie się ze mną bawiła i głaskała, gdy tylko do niej przybiegałam.

Chociaż byłam słabsza, niż moje rodzeństwo, to Pańcia i tak się mną opiekowała. Dzięki niej wyrosłam na zdrową kotkę, lubiącą towarzystwo. Ale nagle Pańcia się źle poczuła i zniknęła. A ja zostałam sama… Skończyły się radosne zabawy, głaski na zawołanie i to ciepło, które od niej dostawałam.

Pojawiły się jakieś inne Człowieki. Niby dawały jeść, były miłe, ale to jednak nie to samo. Bałam się ich. Bez Pańci jakoś tak wszystko zrobiło się bardziej straszne…

Mimo to jestem dzielna i się staram. Człowieki próbują pomagać. Nie zmuszają mnie do głasków, gdy mam gorszy humor, ale jeśli mam ochotę – nie szczędzą czasu i pieszczot. W tych momentach zapominam, że zostałam sama – i po prostu cieszę się tym, co mam.

Chciałabym, żeby i moje życie znowu było pełne ciepła i radości – żeby jakiś Człowiek wziął mnie do siebie, pozwolił być sobą i cieszył się z mojego mruczenia. A obiecuję, takiego mruczenia jeszcze nie słyszeliście.
Czy i ja będę mieć w swoim życiu taką Annę lub Olafa, którzy obdarzą mnie miłością i nie pozwolą, abym znowu czuła się samotna?

Elsa

Poznaj historię Elsy:

16 grudnia 2021r.

„Umrzeć – tego nie robi się kotu” W. Szymborska.
Elsa znalazła się właśnie w takiej sytuacji. Jej ukochana Pani nie żyje, a kotka prosto z domu, w którym czuła się bezpiecznie, trafiła do klatki w naszej kociarni. Pilnie szukamy jej domu stałego. To wspaniała koteczka, aniołek, garnie się do ludzi. Lubi inne zwierzęta, jest bardzo towarzyska. Ma 2 lata, jest sterylizowana.
Całe życie przed nią.
Prosimy, pomóż nam jej znaleźć nowe miejsce na ziemi.
Dramatyczna sytuacja 4 kotów, po tym jak ich Pani znalazła się w szpitalu.
Pilnie poszukujemy domów dla 4 kotów ze zdjęć. Niestety, jak to często bywa, rodzina nie chce (lub nie może…) się nimi zająć i dają czas do poniedziałku, bo inaczej wypuszczą na dwór lub zawiozą do schroniska… bez komentarza. Działajmy.
Takie opisy kotów otrzymaliśmy:
„1) Biało czarna kotka to Nelka, wiek ok 3 lat, bardzo lubi pieski i kotki, do człowieka jest miziasta lecz musi się najpierw przekonać ponieważ swoje na ulicy wycierpiała.
2) Czarno biała to Matunia, imię ma po nieżyjącej już matce wiek ok 2,5, również toleruje kotki i pieski, w pierwszym kontakcie z człowiekiem troszkę przestraszona, niestety ulica zrobiła swoje, ale przy okazaniu miłości i odrobinki poświęcenia jest cudowna.
3) Pierwsza czarna ze zdjęcia to Dinka, wiek 2 lata, lubi pieski i kotki, mały czarny miziak i łobuziak w dobrym słowa znaczeniu, cały dzień potrafi przespać.
4) Ostatnia czarna to Elsa, wiek 2 lata, lubi spać z człowiekiem, miziasta, lubi chodzić po człowieku i mruczeć, ostatnia z miotu i najsłabsza, lubi pieski i kotki.
Wszystkie koty są po sterylizacji i są zdrowe”

3 stycznia 2022 r.

„Umrzeć – tego nie robi się kotu” W. Szymborska.

Elsa znalazła się właśnie w takiej sytuacji. Jej ukochana Pani nie żyje, a kotka prosto z domu, w którym czuła się bezpiecznie, trafiła do klatki w naszej kociarni. Pilnie szukamy jej domu tymczasowego lub stałego. To wspaniała koteczka, aniołek, garnie się do ludzi. Lubi inne zwierzęta, jest bardzo towarzyska. Ma 2 lata, jest sterylizowana.

Całe życie przed nią. Prosimy, pomóż nam jej znaleźć nowe miejsce na ziemi.

1 marca 2022 r.

ELSA szuka domu

Kochani, wiemy, że zwierzętom z Ukrainy należy się pomoc, ale wojna nie spowodowała, że w Polsce zwierzęta przestały wymagać pomocy. Im więcej domów dla naszych zwierząt znajdziemy teraz, tym więcej miejsc znajdzie się dla zwierząt potrzebujących pomocy po wojnie, gdy granice z Ukrainą się otworzą i będzie można te zwierzęta ściągać do Polski…

Dziś kilka słów o ELSIE…
Elsa to kochana kotka lubiąca towarzystwo człowieka, chociaż sama równie dobrze się czuje. Często zaczepia człowieka prosząc o atencję, lubi być drapana i głaskana, ale w stosunku do obcych jest lękliwa. Idealna dla osoby, która ceni sobie przestrzeń osobistą i od czasu do czasu pieszczoty. Jej specjalnym atutem są ciekawie wydawane dźwięki, jakby mruczenie połączone z miauczeniem. Jest to cecha, dzięki której Elsa jest wyjątkowa.

Galeria:

[nggallery id=2313]

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)