Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

27 maja 2022
Bernenka Figa jest młodą, około 2 letnią suczką, dla której szukamy dobrego domu w spokojnej okolicy, blisko terenów zielonych i przyjaznych psom. Dziewczyna od szczeniaczka mieszka na podwórku, na szczęście w towarzystwie drugiego, starszego psa, i to właściwie tyle, jeśli chodzi o jakieś pozytywne aspekty w jej życiu. Nie ma za bardzo okazji, aby opuścić podwórko, ponieważ na spacery wychodzi tylko raz w tygodniu, nie ma też kontaktu z ludźmi, bo nigdy nie jest wpuszczana do domu i nikt nie spędzą z nią czasu na podwórku. Mimo wszystko pozostaje psem wesołym i energicznym, jest bardzo towarzyska w stosunku do ludzi, umie też radzić sobie w kontaktach z obcymi psami. Ładnie chodzi na smyczy i spacer z nią to sama przyjemność. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma zaspokojonych większości swoich potrzeb, Figa jest psem dosyć zrównoważonym, rzadko ulega frustracji, jedynie od czasu do czasu ukradnie wycieraczkę i skacze z emocji podczas powrotu właścicieli z pracy. Bliski kontakt z ludźmi jest dla Figi wartością nadrzędną, szuka uwagi i mocno liczy na wsparcie w trudnych dla siebie sytuacjach, ale potrzebuje też rozsądnego stawiania granic, bo czasami, gdy za bardzo jej zależy, potrafi być nieco nachalna. Figa może zamieszkać w domu z innymi psami, ważne, żeby były to psy spokojne, zrównoważone i pewne siebie. Jeśli miałaby zamieszkać z dziećmi, to ze starszymi. Jest zdrowa, ma aktualne szczepienia i jest odrobaczona.
3 lipca 2022

Z radością możemy podać do publicznej wiadomości, że udało nam się znaleźć dom dla Figi! Dom, a nie podwórko, a w domu tym fantastycznych ludzi i sympatyczne koty, które przyjęły naszą byłą już podopieczną całkiem gościnnie i spokojnie. Figa odwzajemniła ciepłe przyjęcie i od pierwszego dnia zachowuje się bez zarzutu, jest miła dla wszystkich domowników i nikomu się nie naprzykrza, nie psoci i w ogóle nie ma z nią żadnego problemu. Widać, że bardzo brakowało jej towarzystwa, poczucia bezpieczeństwa i świadomości, że komuś na niej zależy. Od dzisiaj nie musi już niczym się martwić ani o nic troszczyć, ma w końcu właściwą opiekę, na jaką od zawsze czekała i zasługiwała. Nowym opiekunom bardzo dziękujemy za zaufanie okazane naszej fundacji i przygarnięcie Figi do swojego domu!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047