Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

18 grudnia 2022
Flo jest sympatycznym, delikatnym i wesołym pieskiem, który w środku zimy trafił do schroniskowego boksu i nie został odebrany przez swoich właścicieli. Najwyraźniej nie stanowił dla nich na tyle dużej wartości, aby wykazać się jakimkolwiek zaangażowaniem i staraniem o odzyskanie swojego psa. Nie chcieliśmy, aby Flo męczył się w boksie, nie mając szansy na to, aby ogrzać się w budzie. Jest szczupły i drobny, a jego krótka sierść nie stanowiła dla niego żadnej ochrony przed chłodem. Na szczęście udało nam się znaleźć mu dom tymczasowy, w którym otoczony został dobrą opieką i ma możliwość bezpiecznie i w cieple poczekać na przeprowadzkę do swojego stałego domu. Flo dosyć szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu i wygląda na to, że jest zasadniczo bezproblemowym pieskiem, świetnie odnajdującym się w domowych warunkach, ceniącym sobie wygody i wszystkie udogodnienia z tym związane. W domu niczego niszczy, nie szczeka i zachowuje czystość, dobrze dogaduje się z innymi psami i akceptuje towarzystwo dzieci. Na spacerach także nie ma z nim żadnych problemów. Flo uwielbia spacerować, lubi spokojne, niespieszne tempo, a najlepiej czuje się z dala od ruchliwych ulic, lubi czuć pod łapkami trawę i ogólnie ceni sobie bliskość natury. Szukamy więc dla niego domu w okolicy spokojnej i cichej, wolnej od miejskiego zgiełku i zamieszania. Flo ma około 10 lat, jest zdrowy, wykastrowany, ma aktualne szczepienia. To malutki piesek, waży 9 kg.
21 marca 2022
Nikomu nic nie mówił, ale wygląda na to, że od samego początku Flo przyjął strategię zdobywania nowych terytoriów przez tzw. „zasiedzenie”. Nie mamy pojęcia, na jak długo był przygotowany, ale wydaje nam się, że plan zrealizował szybciej niż planował. Kasia, która przyjęła Flo do siebie na dom tymczasowy, bardzo szybko pozbyła się złudzeń, że będzie mogła komuś oddać takiego sympatycznego malucha i jasno zakomunikowała nam, że chciałaby, aby Flo został z nią na stałe, a my nie mieliśmy zupełnie nic przeciwko takiej koncepcji. I tak oto Flo ma nowy dom, na który od zawsze zasługiwał! Dziękujemy!

[nggallery id=2330]

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047