Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 04.2021 r.

Zdrowie: zaszczepiony

Stosunek do ludzi: przy głaskanku mruczy niczym traktorek i daje całuski

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: kocha zabawy i zaczepianie innych kotów

Inne: jak upatrzy jakąś zabawkę to jest jego i koniec – wszędzie z nią chodzi i śpi z nią

Floky o sobie:

Hejka, jestem Floky! Najcudowniejszym włochatym towarzyszem dla człowieka
Czemu jestem takim kocim ideałem zapytacie? Bo nie ma chyba spokojniejszego kota ode mnie! Świetnie dogaduję się z kolegą z którym mieszkam, bawimy się razem całe dnie!

Jestem bardzo odważny i niczego się nie boje! Odkryłem w ten sposób jak bardzo lubię ludzi! Uwielbiam z nimi zabawę. No bo jak to tak, sam? No i moją drugą ulubioną rzeczą są przytulaski, kocham głaski! Ale, ale. Tylko wtedy jak sam zdecyduje. W końcu jestem kotem!

Lubię mieć towarzyszy, ale potrzebuję trochę czasu żeby się z nimi zaprzyjaźnić. Jestem idealnym kompanem życiowym, ale potrzebuję kogoś kto uszanuje też moją przestrzeń.
Świetnie mi jest u cioci, ale chciałbym w końcu móc wyciągnąć się na swojej własnej kanapie, takiej na zawsze przy ukochanym opiekunie.

Czekam na Ciebie – Floky

Poznaj historię Floky’ego:

3 maja 2021 r.

Sezon na bezdomne kocie noworodki uważamy za oficjalnie otwarty
Pod naszą opieką są już trzy kocie rodziny.
Dziś, przedstawiamy Wam pierwszą z nich.

Skład kartonów na poznańskiej Starołęce. Pracownik podjeżdża wózkiem widłowym, chce podnieść zbitkę kartonów, by przewieźć w inne miejsce. Nagle słyszy dziwne piski dobiegający ze zgniecionej sterty makulatury. Koty.

Kocia mama doskonale ukryła swoje dzieci, bo dobrą godzinę po wyciągnięciu 3 kociaków szukaliśmy ostatniego z nich. Piszczał, więc wiedzieliśmy, że trzeba szukać dalej. Udało się.
Mama Lili i jej dzieci: 3 chłopców i jedna dziewczynka trafili do domu tymczasowego wolontariuszki.
Mama ma ok 4 lata, jest w dobrej kondycji. Miała mnóstwo kleszczy, więc została odpchlona, odrobaczona i dostała preparat na kleszcze. Pięknie opiekuje się dziećmi!
Kociaki są w miarę zdrowe, jeden ma tylko troszkę chore oko, więc musimy zakraplać. Dzieci rosną i przybierają na wadze. Mają teraz około 3 tygodnie.

No i tak o. Fundacja działa od 10 lat i niestety, w zakresie bezdomności zwierząt zmieniło się niewiele

Co roku wiosenne mioty otwierają sezon nieszczęść, chorób, niedożywienia, kociego kataru i odpukać… wirusówek.
Strach pomyśleć jak wiele kocich bezdomnych rodzin nie ma tego szczęścia i nie trafia w ciepłe różowe kocyki fundacji… Śpią na deszczu w zimnie, głodzie, ulegają chorobom i wypadkom.

Ehhh…. po prostu nie kupujcie, adoptujcie i sterylizujcie.

26 maja 2021 r.

Z okazji Dnia Mamy, przypominamy Wam o naszej kociej mamie Lily i jej dzieciakach – już do adopcji!
Pewnie pamiętacie, to rodzinka uratowana z poznańskiego składu kartonów na Starołęce. Czas szybko mija, dzieciaki podrosły – zachęcamy do uwolnienia kochanej mamy od słodkiego, acz upierdliwego potomstwa ?

Przeczytaj jak adoptować:

14 lipca 2021 r.

W sobotę Floky (z białym nosem) i Freya (czarny pysio) tracą dom tymczasowy! Pilnie prosimy o dom tymczasowy dla tych małych skrzatów, by nie musiały trafić do kociarnianej klatki 🙁

Przeczytaj o tym jak zostać domem tymczasowym:

22 marca 2022 r.

FLOKY szuka domu!
W maju ubiegłego roku wrzucaliśmy Wam tu zdjęcia kociej rodziny znalezionej w kartonach na Starołęce… powoli mija rok od kiedy ten czarno-biały futrzak przyszedł na świat bezdomny… i co?
Jego rodzeństwo już dawno wiedzie szczęśliwe życie u kochających rodzin, a Floky nadal czeka na swój dom. Nie pojmujemy jak to możliwe, ale przyzwyczailiśmy się, że gdy trafia do nas zwierzak, to czasami na lata.

Floky jednak wydaje się być kotem adopcyjnym – jest kochany, towarzyski, lubi ludzi, lubi inne koty. Lubi się bawić, lubi się przytulać, jest zdrowy.
Pytamy więc Was… gdzie jego dom?
Może wiecie?

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)