Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

Podstawowe informacje:

Urodzony: 2021 r.

Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany, testy FIV/FeLV ujemne

Stosunek do ludzi: pozytywny, targnie do ludzi, lubi siedzieć na kolanach

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: pozytywny

Inne:

 

Joda o sobie:

wkrótce…

Poznaj historię Joda:

1 grudnia 2021 r.

Mały Joda urodził się bezdomny. A może po prostu, jak to wiejski kot, mieszkał trochę w stodole, trochę na ulicy – to w sumie nie bezdomność, a typowy żywot niesterylizowanych kotów wiejskich. W każdym razie wsadzał nos w nieswoje sprawy, a w zasadzie nie nos, a łapę. Obrażenia, których doznał, sugerują, że najprawdopodobniej włożył ją w łapkę na myszy.

Przybłąkał się z tą łapą przed dom ludzi, którzy widząc stan jego łapy, wpuścili malucha do domu. To zdjęcie z dnia znalezienia. Kociak ma około 3 miesięcy.

Ludzie, do których Joda się przybłąkał, zabrali go do lokalnego weterynarza, który oczyścił ranę i założył bandaż, lecz przyznał, że tu trzeba prześwietlenia i operacji, a on nie podoła. Podał kontakt do fundacji.

Zabraliśmy kota do dr. Kamińskiego, ortopedo-chirurga, który zoperował łapę. Okazało się, że kot miał poważne złamanie z przemieszczeniem i wybity bark. Niestety, do złamania doszło z dobry tydzień wcześniej, więc były już spore zrosty i nie udało się wstawić płytki, jak wcześniej planował doktor. Udało się jednak poskładać łapę gwoździami.

7 grudnia 2021 r.

Jodę czeka sporo wizyt u lekarza, niebawem wyciągamy wszczep z kości promieniowej. Potem ściągnięcie gipsu i rehabilitacja.

Ratowanie takich małych ciekawskich stworków to nasza misja. Wiemy, do jakich specjalistów udać się z danym przypadkiem. Potrafimy odpowiednio zająć się kotem po operacji. Potrzebujemy tylko środki na finansowanie leczenia, wizyt i rehabilitacji.

Prosimy, dołóż się do ratowania łapy Jody. Przed tym malcem całe kocie życie. Niech szybko zapomni o złym starcie i cieszy się zdrowiem, zabawami i gonitwą za wędkami.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/lapajody

25 kwietnia 2022 r.

U Jody wszystko super! Łapka się pięknie zrosła i na dodatek chłopak zostaje z ludźmi, którzy go znaleźli już na zawsze – teraz to jego dom.

 

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)