Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

8 marca 2022

 

Karim jest młodym, około 3 letnim psem w typie owczarka niemieckiego. Jest miły i delikatny w stosunku do ludzi, chętnie wychodzi na spacery z wolontariuszami, z którymi szybko zawiera znajomość, a oni zakochują się w nim po uszy. Psy nie stanowią dla Karima żadnego problemu w życiu, ma do nich stosunek pozytywny, graniczący z obojętnym – po prostu nie robią na nim żadnego wrażenia, taki to już fajny typ. Może zamieszkać z innym, miłym psem. Pomimo tego, że jest niewidomy, radzi sobie świetnie w otoczeniu – nie wpada na przeszkody ani nie traci orientacji w terenie, zachowuje zimną krew i spokojnie spaceruje węsząc tam, gdzie najdzie go ochota. Karim dał się także poznać jako bardzo kulturalny i spokojny pasażer samochodu oraz jako zrównoważony pacjent, kiedy był na badaniu u okulisty. Bez wątpienia trudno o drugiego takiego, jak on. Karim ceni sobie ciszę i spokój, uwielbia spacerować w luźnym tempie po lesie i łąkach, wycisza się wtedy i odzyskuje niezbędną do życia równowagę. Chcielibyśmy, aby zamieszkał w okolicy atrakcyjnej z psiego punktu widzenia, blisko zieleni i natury, a możliwie daleko od miasta i związanego z nim hałasu. Karim zasługuje na to, żeby żyć bez stresu nierozłącznie związanego z ciągle zmieniającym się miastem. Utrata wzroku jest w jego przypadku nieodwracalna, ale oprócz tego Karimowi nic nie dolega, jest zdrowy i w dobrej kondycji, ma aktualne szczepienia i jest zabezpieczony przeciwko pasożytom. Przed adopcją zostanie wykastrowany. Dla każdego psa pobyt w schronisku jest ogromnym stresem, a trudno sobie wyobrazić czym jest dla psa niewidomego. Bardzo pilnie szukamy dla niego domu!
24 maja 2022
Doczekaliśmy się wraz z Karimkiem tego pięknego momentu, w którym wsiadł do samochodu swoich nowych opiekunów, którzy zabrali go do domu! Podróż była krótka i bezproblemowa, podobnie jak aklimatyzacji Karima w nowym miejscu – chłopak pokazał, że jest nie tylko super miły i kulturalny, ale również odważny i nie boi się zmian. Od pierwszego momentu od adopcji wszystko przebiega świetnie, Karim czuje się bezpiecznie i swobodnie, a jego opiekunowie utwierdzili się tylko w przekonaniu, że przygarnięcie go było dobrą decyzją. Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

[nggallery id=2359]

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 663 235 754