Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

23 czerwca 2022

Młodziutka Leyla to bardzo sympatyczna i zawsze uśmiechnięta suczka, która z niewiadomych przyczyn trafiła do białogardzkiego schroniska. Nie wiemy, czy ktoś ją z premedytacją wyrzucił, czy pewnego dnia po prostu zgubiła się i nikt jej potem nie szukał, pewne jest natomiast to, że każdy dzień w schronisku wystawiał ją na kolejną próbę i był dla niej dniem straconym. Sunia całą sobą pokazywała, jak bardzo chce opuścić ciasny boks i choć przez chwilę poczuć pod łapkami miękką ziemię i świeżą trawę. Chciała oddychać świeżym powietrzem, spacerować po łące, poznawać inne psy i ludzi, do których bez wyjątku była zawsze miła i towarzyska. Spacery w jej towarzystwie były czystą przyjemnością, Leyla świetnie radziła sobie ze smyczą i nigdy nie zapominała o tym, że ktoś na jej końcu idzie, pozostając cały czas w rozsądnym kontakcie z towarzyszącym jej człowiekiem. Postoje podczas spacerów sprytnie wykorzystywała do wpakowania się na kolana i skorzystania z należnej jej porcji głaskania po brzuszku i drapania za uszkami. Pieszczoty to zwyczajnie jej specjalność, którą dzisiaj może szlifować już w domu tymczasowym! Leyla zamieszkała właśnie w towarzystwie dwóch sympatycznych psów i dwójki – równie sympatycznych – ludzi, z którymi od wejścia nawiązała nić porozumienia, czego zresztą można było się po niej spodziewać, bo zdolności społecznych nigdy jej nie brakowało. Współlokatorką jest doskonałą, bez problemu dopasowała się do grupy, świetnie czuje się w mieszkaniu, a na spacerach jest grzeczna, jak mało kto. Teraz pozostaje nam już tylko znaleźć jej stały dom! Leyla jest zdrowa, wykastrowana, ma aktualne szczepienia. Jest młodziutka – ma ok. 1,5 roku oraz mała – waży 9 kg. Szukamy dla niej domu w spokojnej, cichej i zielonej okolicy, z łatwym dostępem do atrakcyjnych i bezpiecznych dla psów terenów zielonych. Leyla może zamieszkać w towarzystwie innych psów, kotów (ostatnio poznała ich aż 6!) i starszych dzieci. Pieski o takim umaszczeniu zazwyczaj nie cieszą się popularnością, ale mamy nadzieję, że w przypadku Leyli będzie inaczej.

22 października 2022
Leyla w swoim domu tymczasowym spędziła kilka długich miesięcy, nieskutecznie czekając na adopcję, aż w końcu wzięła sprawy w swoje łapki i zadała swoim opiekunom jedno, ale za to bardzo ważne pytanie: czy chcą, żeby została już na zawsze? Odpowiedź okazała się być łatwiejsza i bardziej oczywista niż się zdawało i tak oto Leyla zyskała nowy dom nie musząc nawet odbywać przeprowadzki! Tak to robią zwycięzcy. Bardzo dziękujemy!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047