Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

22 września 2021
Melodia i Malinka to dwie trzymiesięczne suczki, dla których szukamy najlepszych domów pod słońcem. Siostry w wieku około dwóch miesięcy zostały wyrzucone przez kogoś w worku do przydrożnego rowu, bo najprawdopodobniej to właśnie ich dwóch nie udało się już wcisnąć sąsiadom. Były niechciane od samego początku i gdy zaczęły już poważnie zawadzać to potraktowano je jak śmieci. Kolejny miesiąc spędziły w schroniskowym boksie, w którym czuły się po prostu fatalnie – bały się hałasu, izolacji, ludzi, zupełnie nie rozumiały, co się wokół nich dzieje i zachowywały się tak, jakby chciały zniknąć. Szczęśliwie udało nam się znaleźć dla nich dom tymczasowy, w którym obie dziewczynki bardzo szybko stanęły na nogi i zaczęły otwierać się na świat. Widać, że z natury są ostrożne i w nowych sytuacjach lubią sobie pomyśleć zanim coś zrobią, ale w swoim towarzystwie i przy znanych sobie osobach rojbrują, jak na szczeniaczki przystało. Melodia i Malinka mają obecnie około 3 miesięcy i każdego dnia nadrabiają stracony czas. Uczą się noszenia obroży i oswajają się z przypiętą do niej smyczą, poznają nowych ludzi i psy. Dziewczynki są zdrowe i powinny jak najszybciej zamieszkać w swoich nowych domach. W przyszłości będą psami raczej średniej wielkości, ale rodzice nie są nam znani. Szukamy dla nich domów w spokojnych okolicach, z dala od miasta, z łatwym dostępem do terenów zielonych. Melodia i Malinka mogą zamieszkać w domu z innymi, miłymi psami czy kotami. Te szczeniaczki przeszły już tak wiele, mamy nadzieję, że wkrótce zamieszkają u boku swoich kochających ludzi.
15 listopada 2021
Te dwie urocze panienki wciąż czekają na swoich opiekunów, u boku których będą mogły dzielnie maszerować przez świat. Dzielnie, choć niekoniecznie z pełną powagą, bo obie mają wyjątkowy talent do psot i zabaw. Wszystko oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i z delikatnością godną prawdziwych arystokratek. Niewątpliwego uroku dodają im z pewnością ich poważne miny, ale nie dajcie się zmylić, Melodia i Malinka dobrze wiedzą czym jest poczucie humoru. Dziewczynki każdego dnia uczą się czegoś nowego i pokazują, że przy odrobinie wsparcia nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Melodia i Malinka świetnie odnajdują się w towarzystwie innych psów, chętnie zawierają znajomości z ludźmi oraz kotami. Wyrastają na idealne towarzyszki dnia codziennego. Na spacerach zachowują się grzecznie, potrafią też zostać same bez opiekunki i coraz lepiej wychodzi im zachowywanie czystości. Szukamy dla nich dobrych domów w spokojnych okolicach, w których będą mogły rozwijać się i prowadzić szczęśliwe życie.
18 lutego 2022
Panna Malinka grzecznie i cierpliwie czeka na dzień przeprowadzki do swojego nowego domu. Właściwie należałoby powiedzieć, że do swojego pierwszego domu, bo choć czuje się świetnie w towarzystwie swoich opiekunów i koleżanki Pandy, to wciąż jest to tylko dom tymczasowy. Malinka jest wesołą i delikatną istotką, która ceni sobie równie mocno ciszę, spokój i możliwość porządnego wypoczynku, co wolną przestrzeń, kontakt z naturą i bliskość przyrody. Powinna zamieszkać w okolicy podmiejskiej, wolnej od zgiełku, nadmiernego ruchu i hałasu. Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącą wiosną, nadejdą również duże zmiany w życiu naszej Malinki! To bardzo kochana dziewczyna, może zamieszkać z innymi psami i kotami.
2 kwietnia 2022
Przypominamy o Malince, która cały czas szuka stałego domu. Nie udaje nam się go dla niej znaleźć aż od września, odkąd była małym szczeniakiem… Czas leci, Malinka już wydoroślała, a domu jak nie było tak nie ma. To wesoła, fajna suczka, który ceni sobie towarzystwo innych psów, wolną przestrzeń, kontakt z naturą, kocha długie spacery i wspólne zabawy. Jest średniego wzrostu, waży niecałe 15 kg i od dłuższego czasu już za bardzo nie rośnie. Jest młodziutka – ma ok. 8-9 miesięcy. Powinna zamieszkać w okolicy podmiejskiej w domu z ogrodem, w którym chętnie spędza czas w ciepłe dni wylegując się na słońcu. Może zamieszkać z psami, kotami i dziećmi, ale już takimi podrośniętymi. Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącą wiosną, Malinka znajdzie w końcu swoją rodzinę!
28 czerwca
Malinka już niedługo skończy rok i jakoś na razie nie ma szczęścia w poszukiwaniu stałego domu. Jest z nami aż od września, z malutkiego, przerażonego szczeniaczka wyrosła na psa bardzo kulturalnego, towarzyskiego i inteligentnego. Życie z nią nie przysparza żadnych problemów, Malinka świetnie dogaduje się z psami, żyje też z kotami, jest miła, ale nienachalna w stosunku do ludzi, potrafi zostać sama w domu i uwielbia wylegiwać się na kanapie. Niewątpliwie posiada szeroki pakiet zalet, które ktoś kiedyś doceni, miejmy nadzieję, że już niedługo…
12 listopada 2022
Naczekała się na dom, oj naczekała… Mimo młodego wieku, Malinka stała się w pewnym momencie prawdziwą weteranką spotkań przedadopcyjnych, uczestniczyła w wielu, ale długo nie miała szczęścia i nie mogła zamienić domu tymczasowego na stały. Widocznie musiała poczekać na tych pisanych jej ludzi, a najważniejsze jest teraz, że się doczekała i mieszka już u siebie, stając się od pierwszego dnia oczkiem w głowie swoich nowych opiekunów, którzy kochają ją z całego serca i nie wyobrażają już sobie bez niej życia. Wszystkiego dobrego na nowej drodze! Dziękujemy!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047