Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

22 września 2021
Melodia i Malinka to dwie trzymiesięczne suczki, dla których szukamy najlepszych domów pod słońcem. Siostry w wieku około dwóch miesięcy zostały wyrzucone przez kogoś w worku do przydrożnego rowu, bo najprawdopodobniej to właśnie ich dwóch nie udało się już wcisnąć sąsiadom. Były niechciane od samego początku i gdy zaczęły już poważnie zawadzać to potraktowano je jak śmieci. Kolejny miesiąc spędziły w schroniskowym boksie, w którym czuły się po prostu fatalnie – bały się hałasu, izolacji, ludzi, zupełnie nie rozumiały, co się wokół nich dzieje i zachowywały się tak, jakby chciały zniknąć. Szczęśliwie udało nam się znaleźć dla nich dom tymczasowy, w którym obie dziewczynki bardzo szybko stanęły na nogi i zaczęły otwierać się na świat. Widać, że z natury są ostrożne i w nowych sytuacjach lubią sobie pomyśleć zanim coś zrobią, ale w swoim towarzystwie i przy znanych sobie osobach rojbrują, jak na szczeniaczki przystało. Melodia i Malinka mają obecnie około 3 miesięcy i każdego dnia nadrabiają stracony czas. Uczą się noszenia obroży i oswajają się z przypiętą do niej smyczą, poznają nowych ludzi i psy. Dziewczynki są zdrowe i powinny jak najszybciej zamieszkać w swoich nowych domach. W przyszłości będą psami raczej średniej wielkości, ale rodzice nie są nam znani. Szukamy dla nich domów w spokojnych okolicach, z dala od miasta, z łatwym dostępem do terenów zielonych. Melodia i Malinka mogą zamieszkać w domu z innymi, miłymi psami czy kotami. Te szczeniaczki przeszły już tak wiele, mamy nadzieję, że wkrótce zamieszkają u boku swoich kochających ludzi.
15 listopada 2021
Te dwie urocze panienki wciąż czekają na swoich opiekunów, u boku których będą mogły dzielnie maszerować przez świat. Dzielnie, choć niekoniecznie z pełną powagą, bo obie mają wyjątkowy talent do psot i zabaw. Wszystko oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i z delikatnością godną prawdziwych arystokratek. Niewątpliwego uroku dodają im z pewnością ich poważne miny, ale nie dajcie się zmylić, Melodia i Malinka dobrze wiedzą czym jest poczucie humoru. Dziewczynki każdego dnia uczą się czegoś nowego i pokazują, że przy odrobinie wsparcia nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Melodia i Malinka świetnie odnajdują się w towarzystwie innych psów, chętnie zawierają znajomości z ludźmi oraz kotami. Wyrastają na idealne towarzyszki dnia codziennego. Na spacerach zachowują się grzecznie, potrafią też zostać same bez opiekunki i coraz lepiej wychodzi im zachowywanie czystości. Szukamy dla nich dobrych domów w spokojnych okolicach, w których będą mogły rozwijać się i prowadzić szczęśliwe życie.
18 lutego 2022
Zima mija, a Melodyjka wciąż czeka na ten najważniejszy w swoim życiu dzień, w którym przeprowadzi się do nowego domu i zacznie dorosłe życie. Dziewczynka podrosła już (ale nie za dużo) i dojrzała, i jest gotowa, by pójść w świat, ale przecież nie zrobi tego sama. Do towarzystwa w tej wielkiej życiowej wyprawie przydadzą jej się przynajmniej jacyś fajni ludzie, a jak będą mieli równie fajnego psa czy kota, to Melodii też to na pewno przypasuje. Liczymy mocno na to, że dziewczynka już niedługo przeprowadzi się do swojego nowego domu.
31 marca 2022
Doczekaliśmy się! W końcu, z wielką radością możemy zakomunikować, że los uśmiechnął się do Melodii. Widocznie tak miało być i nie ma sensu rozpamiętywać jak długo ta urocza suczka musiała czekać na swój pierwszy w życiu prawdziwy dom. Dzisiaj jest już pełnoprawnym członkiem sympatycznej rodzinki, do której życia wniosła wiele radości i pozytywnej energii. Cieszymy się niezmiernie, życzymy wszystkiego dobrego i z całego serca dziękujemy za przygarnięcie naszej Melodii!

[nggallery id=2251]

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047