Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

12 lipca 2021
Nana to młodziutka, urocza, wesoła i energiczna suczka w typie psów gończych. Ma niecałe 1,5 roku i przed sobą całe życie, którego początek nie był dla niej najszczęśliwszy. Zanim do nas trafiła, Nana była już dwukrotnie oddawana z adopcji, a obecnie mieszka w domu tymczasowym współpracującym z naszą fundacją, który, na co mamy nadzieję, będzie jej ostatnim przystankiem przed docelowym miejscem w świecie. Nana bardzo ucierpiała emocjonalnie w związku z brakiem stabilizacji w pierwszym roku swojego życia, tak ważnym dla rozwoju psa. Powtarzające się zmiany miejsca pobytu wpłynęły na to, że Nana nie ufa ludziom, nie ma poczucia bezpieczeństwa i ma problemy z opanowaniem emocji, szczególnie na spacerach. W domu jest spokojna, gdy zapewni się jej odpowiednie warunki i zadba o ciszę i spokój, sunia wycisza się i wypoczywa. Na spacerach ciągnie jeszcze na smyczy i próbuje być w kilku miejscach na raz, ale z biegiem czasu i przy odpowiednim podejściu zachowanie to z pewnością ulegnie poprawie. Zależy nam na znalezieniu dla niej dobrego domu, w bardzo spokojnej okolicy, wolnej od miejskiego zgiełku. Nana uwielbia spacery po lesie i łąkach, lubi pływać i byłoby wspaniale, gdyby mogła mieszkać w miejscu, w którym czułaby się komfortowo, mogąc realizować swoje pasje. Sunia jest zdrowa i wykastrowana.
19 września 2021
Obiektywnie oceniając sprawę, to Nana nie mogła trafić lepiej. W nowym domu dostała wszystko, czego potrzebowała przez całe swoje życie. Jest nie tylko kochana, ale także rozumiana, szanowana i przede wszystkim chciana – mimo swojego bagażu doświadczeń i związanych z nim silnych emocji. Nana ma w końcu ludzi, którzy patrzą na nią z uczuciem, czują się za nią odpowiedzialni i traktują ją jak pełnoprawnego członka rodziny – na to czekała całe swoje życie. Dziękujemy za przygarnięcie tej uroczej suni!
20 maja 2022
Życiowy pech Nany wciąż się za nią ciągnie… Dziś wraca ponownie z adopcji, a my znów stajemy przed zadaniem znalezienia jej nowego domu. Musi to być dom bez małych dzieci, ale mogą w nim mieszkać inne psy, z którymi Nana umie się komunikować, w szczególności z mniejszymi oraz tej samej wielkości, co ona, bo większych czasem się trochę boi. Nana bardzo potrzebuje w swoim życiu stabilizacji – spokojnego środowiska, w którym będzie miała w końcu szansę wyciszyć się i poczuć bezpiecznie. Szukamy dla niej świadomych opiekunów, którzy poświęcą jej tyle czasu, energii i uczuć, ile będzie potrzebowała. Nana to dobra, wesoła i bardzo uczuciowa istota, która od początku swojego życia nie miała zbyt wiele szczęścia… Mamy nadzieję, że w końcu uda nam się odmienić jej los.
26 czerwca 2022

Mamy wielką nadzieję, że w tym momencie udało nam się w końcu definitywnie przerwać łańcuch pechowych zdarzeń w życiu Nany i zapewnić jej dożywotnią opiekę, na którą tak długo czekała. Nasza dziewczyna zamieszkała właśnie w swoim nowym domu, do którego wprowadziła się ochoczo i z wielką pewnością siebie, pokazując nam i swoim opiekunom, że czuje się tam wyśmienicie. Bez wątpienia jest już oczkiem w głowie swojej rodziny. Mocno trzymamy kciuki za Nanę i z całego serca wierzymy, że jej niedola dobiegła już końca. Dziękujemy!

[nggallery id=2223]

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: remik@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726