Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

18 lutego 2022
Olo jest świetny – taki opis może i nie wyjaśnia wiele, ale w gruncie rzeczy daje pełny obraz tego, jaki jest ten pies. Po prostu świetny. Sympatyczny do otoczenia, pewny siebie, wesoły, samodzielny, spokojny – zalet mu nie brakuje bez dwóch zdań. Mamy nadzieję, że szybko uda nam się znaleźć dla niego dobry dom, żeby nie musiał już więcej marnować swojego cennego czasu. Ola poznaliśmy w miejskim schronisku w Białogardzie. Nie wiemy jaka jest jego historia, czy został z premedytacją porzucony, czy też wyszedł na wycieczkę, z której nie dane mu było wrócić na swoje podwórko. Faktem jest natomiast to, że nikt go nie szukał, zresztą jak wielu innych psów. Zabraliśmy Ola ze schroniska do hotelu dla psów i mocno wierzymy w to, że nie przyjdzie mu tam zbyt długo czekać na przeprowadzkę do nowego domu. Olo bardzo chętnie chodzi na spacery i zachowuje się w ich trakcie tak, jak można by podejrzewać, czyli bardzo dobrze. Z wielkim zainteresowaniem węszy i sprawdza wszystkie dostępne kąty, nie szarpie smyczy i nie zamierza nigdzie uciekać. Trzyma się blisko grupy i jest w kontakcie z ludźmi, a na dodatek jest bardzo przyjaźnie nastawiony do innych psów, których obecność, czy pojawienie się nie robią na nim żadnego wrażenia i nie wywołują w nim niepotrzebnych emocji – zachowuje się po prostu jak dorosły, zrównoważony pies. Szukamy dla niego dobrego domu, w spokojnej i podmiejskiej okolicy z łatwym dostępem do terenów zielonych, na które Olo będzie mógł chodzić na codzienne spacery. Jest dużym psem, więc nie powinien zamieszkać w bloku, lepiej będzie się czuł w domu z ogrodem. Olo jest młody – ma ok. 3 lat, jest zdrowy, ma aktualne szczepienia i profilaktykę przeciw pasożytom, jest też wykastrowany. Zadzwoń, zapytaj o niego. Chętnie wyślemy też filmiki z jego udziałem. Olo może zamieszkać z dziećmi i z innymi psami. Nie każ mu długo na siebie czekać!
16 czerwca 2022
Lato mamy już na wyciągnięcie ręki, pogoda jest piękna, a świat kąpie się w promieniach słońca, ładując akumulatory życiodajną energią. Co na to wszystko Olo? W pełni dostrzega i docenia piękne okoliczności przyrody, choć akurat on akumulatory ma od dawna naładowane, a swoją energią chętnie podzieli się z kimś, kto zechce z niej skorzystać. Zawsze uśmiechnięty i wesoły czeka na ten najważniejszy w swoim życiu dzień – dzień adopcji i porzucenia miana psa bezdomnego. Olo kocha życie, uwielbia przestrzeń i kontakt z naturą, szuka więc domu w okolicy cichej i spokojnej, przyjaznej psom i wolnej od miejskiego zgiełku. Serdecznie polecamy chłopaka do adopcji!
9 listopada 2022
Olo od początku dał się poznać jako świetny pies i takim pozostał do swojego ostatniego dnia w fundacji! Zawsze uśmiechnięty, zawsze pozytywnie nastawiony do życia, gotów do zabawy i chętny do spacerowania – w tych kwestiach nie zmieniło się nic. Nie dał się złamać losowi i nie uległ przeciwnościom, a dziś ma to szczęście, że wraz ze swoją nową koleżanką wyleguje się na wygodnej kanapie, mieszka w ciepłym domu i ma troskliwego opiekuna, na którego czekał od bardzo dawna. Z całego serca dziękujemy!

 

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: remik@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)