Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy
22 stycznia 2021
Sushi jest super sympatycznym, energicznym psem, który właściwie przed chwilą trafił pod naszą opiekę. Jest dorosły, ma orientacyjnie około 8 lat, a za sobą z pewnością wiele doświadczeń, których możemy się jedynie domyślać. Nie wiemy, gdzie żył wcześniej i jak to jego życie w ogóle wyglądało, ale widzimy, że bardzo lubi żyć i każdą chwilę chłonie całym sobą. Zależy mu na bliskości i poczuciu bezpieczeństwa, ale nie jest typowym kanapowcem – jego żywiołem są długie spacery po lesie, podczas których wycisza się i relaksuje. Powoli zaczynamy uczyć go chodzenia na smyczy, ale robimy to bez większej presji, najważniejsze teraz jest to, żeby Sushi oswoił się z nową sytuacją i poczuł bezpiecznie. Na nauki przyjdzie jeszcze czas, a Sushi wszystko opanuje w mig, bo jest mądrym psem, bardzo nastawionym na dobrą relację z ludźmi. Jest wyjątkowo przyjacielski, łatwo nawiązuje kontakty i mógłby zamieszkać w domu z innymi psami, a także dziećmi. Nie znamy na razie jego stosunku do kotów, ale podejrzewamy, że będzie je w pełni akceptował. Sushi chętnie podstawia się do głaskania, jest zawsze gotowy do zabawy, a dobry humor nigdy go nie opuszcza, wniesie mnóstwo pozytywnej energii do domu, w którym zamieszka, nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. Chłopak jest zdrowy, wykastrowany i zachipowany, ma też aktualne szczepienia. Powinien zamieszkać w okolicy spokojnej i wolnej od miejskiego hałasu, nie nadaje się do życia w bloku, a jego wymarzonym miejscem jest dom z ogrodem, gdzieś gdzie już nic nie będzie mącić jego spokoju.
10 maja 2021
Czy jest gdzieś ktoś, kto chciałby adoptować fajnego psa? Takiego zwykłego, ale fajnego, wesołego, normalnego… Cóż z tego, że nie młodego, skoro mającego wiele do zaoferowania, a jednocześnie tak niewiele oczekującego… Sushi jest u nas od stycznia, a do dnia dzisiejszego nikt o niego nie zapytał. Najwyraźniej jest zbyt pospolity, nie przypomina żadnej rasy, a do tego wszystkiego nie jest ani duży, ani mały, po prostu średniak. Trudno, może tak ma właśnie być, może jest mu pisane poczekać trochę dłużej na ten wymarzony moment, który – gdy nadejdzie – sprawi, że na jego i naszych twarzach pojawią się najszersze uśmiechy na świecie! Rodzino Sushiego! Czekamy na Was!
7 września 2021
Nie zamierzamy się rozpisywać, a jedynie wyraźnie zaznaczyć, że Sushi dalej czeka na swoich ludzi! Doczekać się nie może bidulek, a jak tak dalej pójdzie, to jedyne czego się doczeka to kolejna zima w schronisku… Czy ktoś chciałby znaleźć się na jego miejscu? Na pewno nie. Rodzino Sushiego! Gdzie jesteś?
15 marca 2022
Trzeba Sushiemu przyznać, że jest dzielny, jak mało kto. Przetrwał kolejną zimę w schronisku, ale na przedwiośniu postawił sprawę jasno – nie zamierza tu zostać już długo, bo wszystko ma swoje granice. Nie musiał nam zbyt mocno tłumaczyć, bo doskonale wiedzieliśmy, co chcemy dla niego zrobić, tylko do tej pory mimo starań po prostu się to nie udawało. Wiemy jednak, że ten rok będzie dla Sushiego szczęśliwszy niż poprzedni. Skąd? A stąd, że właśnie przeprowadził się ze schroniskowego boksu do domu tymczasowego! Teraz już na pewno znajdziemy mu dom stały, tym bardziej, że chłopak od pierwszych chwil w mieszkaniu zachowuje się wręcz idealnie. Jest cichym i spokojnym lokatorem, fantastycznym towarzyszem spacerów i psem, jak się okazało, zupełnie bezproblemowym. Nowych opiekunów Sushiego prosimy o obudzenie się z zimowego snu!
18 kwietnia 2022
Niewielu może się pochwalić tak szerokim uśmiechem i tak błyszczącymi z radości oczami, jak Sushi. Chłopak ma niewątpliwie powody do radości, ponieważ oficjalnie przestał już być psem bezdomnym i doczekał się swoich własnych opiekunów, na których czekał tak długo w schroniskowym boksie. Asia i Filip , opiekunowie Sushiego z domu tymczasowego, doszli do słusznych wniosków, że oddanie takiego psa komukolwiek mogłoby być ich największym błędem w życiu, zdecydowali się zatem go adoptować i wspólnie iść dalej przez życie. Życzymy im z całego serca, aby szli krokiem spokojnym, miarowym i nie musieli po drodze omijać zbyt wielu przeszkód – dziękujemy z całego serca!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 771 863