Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

19 grudnia 2022
Yoshi jest młodym, około 3-4 letnim psem rasy akita inu, który trafił pod naszą opiekę, gdy znaleziono go błąkającego się w jednej z wsi na terenie gminy. Od początku pobytu w schronisku jest psem wesołym, towarzyskim, wzbudzającym ogólną sympatię, być może częściowo z powodu swojej niepełnosprawności – Yoshi nie ma lewej tylnej łapy. Widać po nim, że stracił ją już dawno i przystosował się do tego stanu – sprawnie radzi sobie z poruszaniem, chętnie chodzi na spacery, a brak jednej z nóg nie przeszkadza mu specjalnie w codziennym funkcjonowaniu. To, co mu na pewno przeszkadza, to izolacja od świata i zamknięcie w boksie. Yoshi uwielbia wolną przestrzeń, doskonale czuje się w lesie i na łące, uwielbia węszyć i w swoim tempie zwiedzać okolicę. Jest bardzo sympatycznym psem, miłym dla ludzi oraz obcych psów, ale tak w stosunku do jednych, jak i drugich zachowuje się kulturalnie, nie narzuca się i tego samego oczekuje od innych. Ceni sobie ciszę i spokój, nie lubi niepotrzebnego szumu i zamieszania. Szukamy dla Yoshiego dobrego domu, w cichej i spokojnej okolicy, nie w mieście i bloku – w związku ze swoją niepełnosprawnością musi zamieszkać w domu bez konieczności pokonywania wielu schodów. Yoshi jest zdrowy, przed adopcją zostanie wykastrowany. To przemiły, fajny pies. Mamy nadzieję, że szybko ktoś go zauważy i pokocha!
22 lutego 2022
Do naszego Yoshiego uśmiechnęło się szczęście i od dzisiaj ma możliwość korzystania z uroków domowego życia. Co prawda na razie to dopiero dom tymczasowy, ale wszyscy traktujemy to jako pierwszy, poważny krok w kierunku prawdziwej adopcji! Yoshi w oka mgnieniu zadomowił się w nowym miejscu, zaakceptował kota rezydenta, rozkochał w sobie opiekunów (dodajmy, że nie było to trudne zadanie…) i na koniec przejął kanapę. Współlokatorem jest zupełnie bezproblemowym, choć niespecjalnie lubi, gdy zakłóca mu się jego naturalny cykl panierowania sierści w piasku – każdą kąpiel musi zakończyć rytualnym tarzaniem w ziemi i żadne argumenty do niego nie docierają. Co zrobić… Yoshi pozostaje uroczym chłopakiem i w sobie właściwym stylu czeka na nowy dom. Wierzymy, że już niedługo się doczeka.
13 kwietnia 2022
Nasz Yoshi pojechał na swoje! Trochę na to czekaliśmy, ale doczekaliśmy się i cieszymy się, że ten kochany pies ma w końcu swoją rodzinę, dom i nie musi już martwić się o przyszłość. Yoshi z właściwym sobie spokojem i pewnością przekroczył próg nowego domu, szybko poznał wszystkie kąty oraz wymienił uprzejmości z dwoma kocimi rezydentami, stwierdzając, że całkiem nieźle trafił. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem i życzymy jemu oraz jego nowym opiekunom wielu wspólnie spędzonych lat. Dziękujemy!

[nggallery id=2355]

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: remik@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726