Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

10 sierpnia 2022
Dima jest bardzo sympatycznym, spokojnym i miłym psem, którego dotychczasowe życie to długie pasmo pechowych i nieszczęśliwych zdarzeń. Zanim trafił do schroniska żył z ludźmi, jednak warunki, w których był trzymany trudno nazwać domowymi – był zamknięty w za małym, nigdy niesprzątanym kojcu, nie wychodził na spacery i nie miał szansy zaspokajać swoich podstawowych potrzeb. Po interwencyjnym odebraniu właścicielom, Dima wylądował w schronisku, nie stracił jednak ani trochę nadziei i pogody ducha. Mimo nieprzyjemnych doświadczeń i zmian w życiu Dima jest niezwykle przyjacielsko nastawiony do otoczenia: jest wesoły i delikatny, zarówno w kontakcie z ludźmi, jak i innymi psami, niezależnie od ich wielkości i płci. Koty również nie robią na nim większego wrażenia, traktuje je z sympatią i pełnym poszanowaniem ich obywatelskich swobód. Spacer w jego towarzystwie to bardzo przyjemne doświadczenie – Dima bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, ze stoickim spokojem mija przechodniów, nie reaguje na samochody i inne zjawiska w swoim otoczeniu. Dima to fantastyczny pies, który zasługuje na to, by w końcu znaleźć swoje miejsce na ziemi. Szukamy dla niego domu w cichej, spokojnej i przyjaznej psom okolicy, z łatwym dostępem do naturalnych terenów zielonych, z których Dima będzie mógł korzystać podczas codziennych spacerów.
Dima ma ok. 7 lat i jest sporym psem, waży ok. 40 kg. Jest wykastrowany, zaszczepiony i zachipowany.

9 stycznia 2023

Od dawna chcieliśmy napisać te słowa i w końcu mamy taką możliwość – Dima ma swój nowym dom! Cieszymy się niezmiernie, bo ten kochany kudłacz już od dawna powinien zalegać na ciepłych, miękkich i wygodnych posłaniach, czego w końcu doczekał się po długim czasie spędzonym w schroniskowej klatce. W domu odnalazł się błyskawicznie, zresztą nie ma się co dziwić, bo od początku było wiadomo, że to chłopak z klasą, teraz po prostu ostatecznie to udowodnił. Dima szybko zakumplował się z rezydentką Emi w osobie której odnalazł nie tylko towarzyszkę spacerów, ale również koleżankę do leżakowania i kontemplacji. Bardzo dziękujemy za przygarnięcie Dimy i podarowanie mu prawdziwego domu!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047