Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

NAPI

Urodzony: ok. styczeń 2011r.

Stan zdrowia: odrobaczony, zaszczepiony

Stosunek do ludzi: bardzo towarzyski i ufny

Stosunek do dzieci: pozytywny

Stosunek do psów: przyjaźnie nastawiony

Stosunek do kotów:

Chodzenie na smyczy/Spacery: potrafi chodzić na smyczy

W domu: jest nauczony czystości

Jazda samochodem: ładnie jeździ samochodem

Ogólne zachowanie: pocieszny i towarzyski piesek

05 luty 2013r.

UWAGA!!! Pilnie szukamy domu tymczasowego dla pieska!!! Psiak był trzymany w bardzo złych warunkach. Jego opiekun, osoba bezdomna oddała go. Niestety osoba „obdarowana” nie może zatrzymać psiaka, ponieważ pies rezydent nie jest zachWycony kolegą . Piesek jest wielkościowo podobny do cocer spaniela.
Napi jest już po wizycie u weterynarza, został zaszczepiony. Widać, że ma ciężkie przeżycia w przeszłości, bo ma wielkiego krwiaka na głowie, ale weterynarz mówi, że sam się wchłonie.
Pies sprawia wrażenie bardzo łagodnego i przyjacielskiego w stosunku do ludzi i zwierząt, nauczony czystości i chodzenia na smyczy. Prawdopodobnie jest to mieszaniec cocer spaniela, bo podobny jest do tej rasy z wyglądu i wielkości.
Pilnie szukamy dla niego tymczasu, bo z braku wolnego miejsca dzisiaj znowu nocuje gdzie indziej. Takie nieustanne zmiany, zwłaszcza dla psiaka po przejściach nie są dobrym rozwiązaniem, niestety natenczas nie mamy lepszego rozwiązania.
Prosimy o pomoc.

10 luty 2013r.

Napi trafił dzisiaj do domu tymczasowego. Piesek jest niezwykle wdzięczny i radosny. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem, już po 15 minutach w nowym miejscu zaczął wywalać koła do góry i pokazywać brzuchol do kiziania.
Ładnie zachowuje czystość w domu.
Nauczył się już komend siad i łapa.
Znaleźliśmy Napiemu tymczasowe schronienie, ale to na razie połowa sukcesu, bo teraz trzeba znaleźć mu dom i kochającego człowieka na stałe.

19 luty 2013r.

Napi od tygodnia przebywa w domu tymczasowym. Jest bardzo radosnym i towarzyskim pieskiem. Uwielbia ludzi i tych dorosłych i dzieciaki. Bardzo fajnie dogaduje się z innymi pieskami, jest zawsze chętny do zabawy. Jego tymczasowa opiekunka mówi, ze kiedy jest w domu, psiak zachowuje się – jak to sie mówi: „nie ma psa”… śpi sobie, zmienia tylko miejsca, trochę pospaceruje, czasem warknie jak sąsiedzi idą.
Na spacerze też bardzo ładnie, nawet już troche chodzi przy nodze.
Napi ma problem póki co z zostawaniem samemu w domu. Jest wtedy bardzo niespokojny piszczy i potrafi coś zniszczyć, ale jego tymczasowi opiekunowie pracują nad tym.

10 marzec 2013r.

Okazało się niestety, że Napi ma problemy kiedy sam zostaje w domu. Mimo uśilnych starań opiekunów tymczasowych nic nie pomagało, w związku z tym Napi pojechał do hotelu dla zwierząt prowadzonego przez bahaviorystów. To jest naprawdę świetny i przyjacielski psiak i mocno liczymy na to, że uda mu się pomóc i opanować jego lęk separacyjny.

27 maj 2013r.

Dostaliśmy informację od behaviorystki, że Napi mógłby już opuścić hotel i zamieszkać w domu tymczasowym. Jego problem z zostawaniem samemu w domu został już opanowany, ale jeszcze nie wyeliminowany do końca. Dlatego opiekun, do którego trafi musiałby mieć doświadczenie, czas i chęci, żeby z psiakiem nadal pracować.
Napi stał się spokojniejszy, nie panikuje i nie niszczy, aczkolwiek zdarza mu się, po wyjściu człowieka poszczekać, czasami, ale też nie mega dramatycznie, chociaż zdarzają się momenty kiedy potrafi z 5 minut poszczekiwać.
Z pieskiem pracowano na klatce kenelowej i jest nauczony zostawania w niej.
Napiemu bardzo dobrze robi towarzystwo innego psiaka, wtedy zdecydowanie lepiej znosi samotność. Kiedy jest z drugim psem, a człowiek wychodzi z pomieszczenia, to jeżeli jego towarzysza to nie zainteresuje, to Napi wogóle nie zwraca na to uwagi.
Po przeprowadzce do nowego domu obowiązkowo przez dwa tygodnie Napi powinien zostawać w klatce kenelowej. Po tym czasie można spróbować zostawiać go już bez niej.
Szukamy dla Napiego domu tymczasowego lub stałego z opiekunem, który będzie świadomy tego, ze z Napim trzeba będzie jeszcze trochę popracować.

23 marzec 2014r.

Dom tymczasowy Napiego został jego domem stałym.