Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

SZAROS

Kontakt w sprawie adopcji: +48 502 388 518, ola@glosemzwierzat.pl

Urodzony: 2012r.

Stan zdrowia: kastrowany, zaszczepiony, odrobaczony, w dobrej kondycji fizycznej

Stosunek do ludzi: pozytywny, ufny, ciekawy, wykazuje tendencje do silnego przywiązania do opiekuna

Stosunek do dzieci: pozytywny

Stosunek do psów: generalnie pozytywny, chociaż wszystko zależy od postawy poznawanego psa, Szaros nie jest osobnikiem, który daje sobie w kasze dmuchać, przejawia nature dominatora

Stosunek do kotów: neutralny

Chodzenie na smyczy / spacery: umie chodzić na smyczy, reaguje na komendy: stój, idziemy w połączeniu ze swoim imieniem. Szarosa rozpiera energia i jest to pies, który będzie potrzebował bardzo dużo ruchu, na pewno okaże się świetnym towarzyszem dla biegaczy czy rowerzystów. Niemniej jednak spacery chodzone również są dla niego bardzo dużą atrakcją. Potrafi iść w tempie przewodnika i nie boi się spacerów ulicami miasta. Odgłosy samochodów, tramwajów, czy innych dźwięków dużego miasta nie są mu straszne.

W domu: Szaros ma swoje legowisko, ale chętnie rozkłada się również w innych miejscach na podłodze, co jakiś czas się przemieszcza, wzdychając przy tym głęboko. Próbuje raz po raz zaznać komfortu łóżka, ale jest mu to systematycznie wybijane z głowy przez opiekunów z domu tymczasowego. W mieszkaniu zachowuje się cicho, nie reaguje ekscytacją na dźwięk domofonu, dzwonka do drzwi i hałasy dochodzące z klatki schodowej, nie ma również zwyczaju oszczekiwać gości. Jak na schroniskowego piechola jest osobnikiem wyjątkowo kulturalnym i dbającym o czystość. Po przybyciu do domu tymczasowego nie postanowił oznaczyć terenu produktami przemiany materii i w tym postanowieniu dzielnie trwa przez cały czas.

Jazda samochodem: tu wszystko zależy od tego, z jakim pojazdem mamy do czynienia. Tylne siedzenie samochodu osobowego, tudzież bagażnik ze zdjętą półką nie stanowił dla Szarosa żadnego problemu. Wskakuje chętnie i podróżuje bez problemów. Skoro jesteśmy przy środkach transportu jazda windą nie należy do jego ulubionych sposobów przemieszczania się i świadomie wybiera jogging po schodach.

Ogólne zachowanie: Szaros jest psem nie tylko silnym fizycznie, ale również o mocnym charakterze. Potrafi współpracować z człowiekiem, robi to bardzo chętnie, ale wymaga to od przewodnika dużo pracy i konsekwencji. Jest z pewnością psem, który da właścicielowi wiele radości i powodów do dumy, jednak właścicielem takim powinna zostać osoba pewna siebie i swojej pozycji w stadzie. Szaros to pies mądry, odważny i szybko uczący się, jednak popychany naturalnym instynktem próbuje raz po raz przejąć kontrolę nad otoczeniem. Jasno określone zasady, konsekwentnie egzekwowane każdego dnia, pozwoli temu psu cieszyć się z życia i dobrze spełnionego obowiązku, dając tym samym właścicielowi szczęście z posiadania zrównoważonego, spokojnego towarzysza.

08 wrzesień 2013r.

Gdy spojrzysz w te piwne, piękne oczy, zobaczysz mądrość i łagodność. Taki jest Szaros. To pies, który przeszedł wiele samotnych nocy pod gołym niebem, doskwierającego głodu, samotności, a jednak patrząc na jego radość z przytulanka, głaskanka można usłyszeć „nic to, teraz jestem szczęśliwy”. To bardzo mądry pies, szybko się uczy. Zabrałam go na pierwszy spacer po przyjeździe do przytuliska, na początku szalał ze szczęścia, że trudno było go okiełznać, ale po 10 minutach przekazania mu „jak chodzi się na smyczy”, szedł idealnie, to piesek skoncentrowany na człowieku. Szaros jest bardzo łagodny i przyjazny. Wspaniale sprawdzi się jako członek rodziny z dziećmi, potrzebuje też ruchu to spory piesek, bardzo lubi się bawić, waży około 25kg i ma niecałe dwa lata. Jest jeszcze trochę chudziutki, ale to się szybko zmieni. Jest odrobaczony i zaszczepiony.

09 styczeń 2014r.

Szaros od kilku dni mieszka w domu tymczasowym. Jego tymczasowi opiekunowie mieli możliwość już dobrze poznać pieska i zaobserwować jak zachowuje się w nowym środowisku.

11 styczeń 2013r.

Szaros zamieszkał z nową rodziną.