Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Fundacja „Głosem Zwierząt” powstała, abyśmy my – ludzie w niej skupieni – mogli mówić w imieniu tych, którzy głosu nie mają. U podstaw naszego działania leży niezgoda – niezgoda na okrutny los, na traktowanie zwierząt jak rzeczy, na ludzką obojętność wobec ich cierpienia, na bezkarność ludzi znęcających się nad nimi.

Łączy nas pasja i zaangażowanie w sprawy ochrony praw zwierząt i wiara w to, że uda nam się odmienić ich los i sprawić, by ludzie traktowali je z należnym im szacunkiem. Jedno uratowane istnienie nie zmieni bowiem całego świata, ale zmieni cały świat dla tego jednego zwierzęcia.

Działamy głównie na terenie Wielkopolski. Fundacja nie ma biura, ani godzin urzędowania, a nasze zwierzęta przebywają w naszych domach, domach tymczasowych, w hotelach dla zwierząt i  schroniskach. Nie prowadzimy własnego schroniska. Opiekujemy się natomiast zwierzętami przebywającymi w gminnym schronisku w Dopiewie oraz współpracujemy ze schroniskiem miejskim w Poznaniu, gdzie pomagamy przebywającym w nim chorym zwierzętom, których leczenie wykracza poza diagnostyczne i finansowe możliwości tej placówki.

Prowadzimy swoją kociarnię czyli miejsce, w którym przebywają koty w trakcie leczenia, socjalizacji, oczekujące na wypuszczenia na wolność lub na znalezienie domu stałego. Grupa kilkudziesięciu wolontariuszy codziennie dyżuruje w kociarni by zadbać o zdrowie i higienę kotów, podać im leki, nakarmić, czy po prostu… pogłaskać.

Zajmujemy się adopcjami – dobrze poznajemy naszych podopiecznych, oswajamy jeśli trzeba i przygotowujemy do życia w nowych domach, które staramy się dobrać tak, aby po adopcji wszyscy byli szczęśliwi – i domownicy, i nasi podopieczni. Służy temu stosowany przez nas od lat i stale udoskonalany kilkustopniowy proces adopcyjny.

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej. Utrzymanie i leczenie naszych podopiecznych finansujemy jedynie z 1% przekazanego nam przez podatników, darowizn i zbiórek publicznych, stąd też za wszelkie wsparcie z Państwa strony serdecznie dziękujemy. To dzięki Państwu, zorganizowanej siedzi domów tymczasowych, oddanym lekarzom i zaangażowanym i doświadczonym wolontariuszom, możemy realnie zmieniać świat naszych podopiecznych.

Wszyscy członkowie Fundacji i wolontariusze pracują na jej rzecz nieodpłatnie.