Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
14 styczeń 2012r.

Mieszkanka podpoznańskiej miejscowości, zaniepokojona warunkami w jakich jest trzymany jeden z okolicznych psów, zwróciła się do nas z prośbą o pomoc.

Nasze inspektorki udały się na miejsce w celu skontrolowania sytuacji.

We wskazanej lokalizacji zastały psa zamkniętego w małym kojcu, na krótkim łańcuchu. Kojec był zagracony różnymi przedmiotami, podmokły i zasłany odchodami, w których, chcąc nie chcąc, pies brodził.

Z ustaleń wynikało, że pies żyje w tych warunkach dłuższy czas, prawie niema kontaktu z ludźmi, nie jest wyprowadzany na spacery. Właściciele nie interesują się psem nie karmią go, ani nie podają wody. Psa dokarmiają przypadkowi ludzie. Bywa niestety, że pies nie je przez kilka dni i wyje z głodu.

Pies jest łagodny i lgnie do każdego kto pojawia się w okolicy jego kojca.

Ze względu na brak funduszy i miejsca, Nobos pókico musiał zostać w dotychczasowym miejscu. Właściciel psa został zobligowany do uprzątnięcia kojca w ciągu trzech dni. Nasze inspektorki zostawiły również worek karmy dla Nobosa.

Szukamy dla niego domu stałego lub tymczasowego, ponieważ chcemy go jak najszybciej stamtąd zabrać.

Jeżeli ktoś z Państwa mógłby przygarnąć psiaka, prosimy okontakt.

18 styczeń 2012r.

Zgodnie z umową, właściciel uprzątnął kojec Nobosa z wszystkich gratów. Rozłożył psu paletę, żeby nie leżał w błocie, które ze względu na opady,nadal jest w kojcu.

 

>>Więcej o NOBOSIE